סמית' אנד סון. שום דבר לא הולך בקלות למכבי ת"א העונה. גם מול גלאטסראיי הטורקית בבית, עם פוטנציאל לברוח פעם אחר פעם, המשחק היה צמוד, לפחות בשלושת הרבעים הראשונים, אבל נגמר בסוף בתוצאה ששיקפה את הפערים בין הקבוצות, 72-81 לצהובים.

מכבי ת"א פתחה את המשחק היטב כשבראיין רנדל עם 8 נקודות, יחד עם דווין סמית' וג'רמי פארגו העלו ליתרון 7-15.

אבל הטורקים הקשו על הצהובים, ואין זה דבר של מה בכך. הטורקים הגיעו לתל אביב כשהם בהרכב משני וחסר, לאחר שיחרורם של השחקנים הבכירים בשל בעיות תקציב וללא שקיבלו מספר משכורות אחורה.

ואם גם כך מתקשים הצהובים, כשמאמן הטורקים ארגין עתמאן נשאר במשך רבע וחצי ישוב על ספסל קבוצתו ואפילו אינו מעביר פסקי זמן במעין "שביתה איטלקית", אז כנראה שאסור לצפות לכלום מאלופת אירופה העונה. 

השחקנים הטורקים הרגישו שהצהובים לא נמצאים באחד מהימים הטובים שלהם ובעזרת צליפות משלוש הביאו לשיוויון בתום הרבע הראשון, 23:23.

את הרבע השני פתחו הטורקים היטב כמו שסיימו את הראשון, כשהצהובים סובלים ממשבר קליעה של השחקנים המובילים, ובמיוחד של יוגב אוחיון שעלה בספק למשחק הערב. 

הטורקים עלו ליתרון מהיר, אבל נייט לינהארט ששוב בלט לטובה, שמר את מכבי בתמונה ואל ההפסקה ירדו שתי הקבוצות ביתרון נקודה לצהובים, 42:43.

פתיחת המחצית השניה הייתה המשך ישיר לרבע השני כשמכבי ת"א המשיכה להפגין יום קליעה רע, אבל האקדוחן האמריקאי והברומטר הצהוב והיציב דווין סמית' שמר אותה בתמונה, ומכבי ת"א ירדה מהרבע הזה ביתרון 53:58.

הרבע הרביעי היה כולו שואו טיים בצהוב. האורחים אמנם פתחו עם 5 נקודות רצופות והישוו את התוצאה, אבל שם נעצרו.

מכבי ת"א לחצה על הדוושה, ובניגוד ליתר המשחק, ניצלה כמעט כל הזדמנות ורצה כשבמרבית הרבע הובילה ביתרון דו ספרתי.

ובכל זאת מה שנזכור יותר מכל במשחק הערב הוא את השביתה האיטלקית שעשה מאמן הטורקים, ארגין עתמאן.

למשך רבע וחצי ישב המאמן הטורקי על ספסל קבוצתו ואינו פצה את פיו אפילו במהלך פסקי הזמן, במה שנראה כמחאה שלו על הבעיות הכלכליות של הקבוצה ועל שחרור מספר שחקני מפתח.

בראיון בסיום המשחק הסביר עתמאן כי לא רצה להלחיץ את השחקנים הצעירים שקיבלו דקות רבות במשחק. 

בסיום כאמור ניצחון חשוב של הצהובים, כזה שעשוי להביא אותם להצלבה, אבל אחרי ניצחון מפתיע של אלבה ברלין על פאנתינייקוס היוונית, הכל תלוי עכשיו במשחק מול אלבה ברלין בשבוע הבא. הפסד כנראה יגרום להדחת אלופת אירופה בשלב מוקדם יחסית.

למכבי תל אביב קלעו: סמית' 22, רנדל 19, טיוס 17, לינהארט 10, פארגו 9 נקודות, סופו 4. יוגב אוחיון ומרקיז היינס שיחקו ולא קלעו כלל.