תעלומה: לאן נעלם הדואר?

תושבי כוכב השחר לא יודעים לאן נעלמים פרטי דואר רבים שנשלחו אליהם במרוצת חודשים רבים. תעלומה ללא פתרון.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ה

דואר ישראל
דואר ישראל
צילום: פלאש 90

מדי יום ביומו מגיע לישוב כוכב השחר, כמו לרובם המוחלט של ישובי הארץ, הדואר, וכמו בכל ישוב אחר הוא גם מחולק מדי יום ביומו, אך לתושבים לא ברור לאן נעלמים בחודשים האחרונים עשרות פרטי דואר.

על התופעה התמוהה שוחחנו בערוץ 7 עם שמעון רחמים, חבר מזכירות כוכב השחר, המספר על עשרות תלונות כתובות ומתועדות שהתקבצו אצלו ועוד תלונות רבות שנמסרו בעל פה על פרטי דואר שלא הגיעו לתעודתם במשך שבועות וחודשים מאז שנשלחו.

בדבריו מדגיש רחמים כי אין מדובר רק במכתבים שלא נעים לקבל באיחור כמו הזמנות לחתונות שמגיעות אחרי שתאריך החתונה חלף עבר לו, אלא גם במעטפות שבתוכן כרטיסי אשראי של רשתות שיווק, רישיונות נשק, עדכוני תעודת זהות, תעודות פטירה ועוד פרטי דואר שלעיכוב בהגעתם יכולות להיות השלכות חמורות.

ממשיך רחמים ומספר כי תושבים שהמתינו תקופה ארוכה לדואר שבושש לבוא פנו באופן עצמאי לדואר בבקשה למענה סביר אך המענה שקיבלו בכתב היה שמדובר בדואר רגיל שאינו רשום ולכן לא ניתן לעשות דבר.

"כשהתופעה התגברה והתברר שמדובר בתופעה ולא רק במשהו פרטי צירפנו ארבעים תלונות והפנינו אותן לאחראי על אזור יו"ש. נקבעה לנו פגישה, ישבנו ארוכות, הצגנו את הנתונים ולמעשה אין לו מה להגיד", מוסיף ומספר רחמים המקפיד לציין כי האחראי שקיבל אותו יחד עם נציג נוסף של הישוב התגלה כאדם נעים סבר ובעל רצון לסייע אך ככזה שגם לו לא ברורה התעלומה.

רחמים ביקש ממזכיר הישוב שיבדוק אצל מקביליו בישובים סמוכים, אם גם הם אינם מקבלים את דברי הדואר שנשלחו אליהם. לפי שעה לא ידוע לו אם בדיקה כזו כבר החלה, ואם כן, מה תוצאותיה.

בהמשך השיחה עמו ציטט רחמים מפניות כתובות ומתועדות של תושבים לרשויות הדואר, פניות בהן הם מבקשים מענה לליקויים ולשיבושים בהגעת הדואר. הוא מזכיר בראשונה את המקרה שלו עצמו כאשר המתין לכרטיס אשראי שיגיע בדואר וכשזה לא הגיע פנה לחברת האשראי וביקש שיבטלו את הכרטיס וישלחו אחר.

בחברת האשראי עשו כך והכרטיס השני הגיע בעוד הראשון שאמור היה להגיע כבר לפני כחצי שנה לא הגיע. מקרה אחר מספר על המתנה לספחי תעודת זהות מעודכנים שבלעדיהם לא ניתן לעדכן תשלומים שונים. מקרה נוסף הוא מקרה של מורה דרך שתעודת סיום קורס ההדרכה שלו אינה מגיעה אליו בעוד כל חבריו קיבלו אותה זה מכבר. באחד המקרים רומז לקוח מאוכזב על האפשרות שיפנה בתלונה למשטרה.

לפי שעה לא הגיעה תגובת דואר ישראל לסוגיה והשאלה שבכותרת הכתבה נותרה בעיינה. במידה ותגיע תגובה והתייחסות נפרסמן במלואן.