הצעיר שנלכד בתעלת ביוב תובע: סובל מסיוטים

אירוע קשה, במהלכו נלכד צעיר בתוך תעלת ביוב במהלך עבודות להנחת קו ביוב, עומד במרכז תביעת פיצויים הנדונה בבימ"ש השלום בירושלים.

ידידיה בן אור , י"ז בניסן תשע"ה

הצעיר שנלכד בתעלת ביוב תובע: סובל מסיוטים-ערוץ 7
עו"ד גבריאל מלאך
צילום: יח"צ

צעיר, שגילו כיום בן 29, הגיש תביעה נגד חברה לעבודות תשתית בה הועסק בעבר ונגד חברה נוספת אשר הזמינה את העבודה, בעקבות אירוע קשה במהלכו נלכד למשך שעה בתעלת ביב.

האירוע נשוא התביעה אירע, כאשר הצעיר שהה בתוך תעלה בעומק של 3 מטרים, במסגרת הנחת קו ביוב עבור חברה לבניין ולקבלנות אשר הזמינה עבודות תשתית מהחברה שבה הועסק.

תוך כדי העבודה בתוך התעלה התמוטטו גדותיה, והצעיר נקבר תחתיה עד הצוואר ונחבל במפשעה, במפרק ירך שמאל, באגן ובגפיים. כשהוא חבול, כאוב ומבוהל, הובהל הצעיר לבית החולים "קפלן", שם נבדק, טופל ועבר בדיקת CT שבה אובחן כסובל משברים באגן. הצעיר אושפז למשך יומיים, שלאחריהם שוחרר תוך המלצה לשימוש בקביים, למנוחה, לנטילת משככי כאבים, ולהמשך מעקב רפואי כירורגי ואורטופדי.

עו"ד גבריאל מלאך, המייצג את הצעיר, טוען כי "מאז התאונה וכתוצאה ממנה סובל התובע מכאבים עזים במפשעה, במפרק ירך שמאל, בגב ובאגן, ממגבלות תנועה, מחרדות, מסיוטים בלתי פוסקים, מדיכאון ומקשיי הירדמות".

לדבריו, "בשל כל אלה, הוא נאלץ ליטול כדורי שינה על בסיס קבוע. כמו כן הוא מתקשה בתפקודו היומיומי, ונזקק להמשך מעקב רפואי, לסיעוד ולעזרת הזולת. טרם התאונה היה הצעיר אדם עובד ופעיל, ותפקד באופן תקין לחלוטין בחיי היומיום. כתוצאה מהתאונה הוא פוטר מעבודתו עקב פגיעותיו, ואי יכולתו ומסוגלותו לעבודה פיזית כבעבר".

לטענתו, נגרמו לצעיר הוצאות כלכליות רבות בשל הטיפולים והתרופות שלהם נזקק, הפסדי השתכרות נסיעות וכן הוצאות על עזרה וסיעוד - בעבר ובעתיד, וכן אובדן זכויות סוציאליות.

"התאונה נגרמה בשל רשלנותה של החברה שבה הועסק, שכן לא ביצעה את החפירה לתעלה על פי כללי הבטיחות, לא חיזקה את גדות התעלה, לא סיפקה לתובע אמצעי בטיחות אפקטיביים המתאימים לאופי עבודתו", הוסיף עורך הדין.

בתביעה נטען כי החברה אשר הזמינה עבודות תשתית מהחברה שבה הועסק הצעיר, לא הפעילה פיקוח ותחזוקה שוטפים ונאותים של השטחים שברשותה, ועל כן יש לה אחריות על קרות התאונה. .

לאור כל זאת תובע הצעיר משתי החברות וכן מחברות הביטוח שלהן ("איילון" ו"מנורה"), פיצויים על סך 2.5 מיליון שקלים - הסכום המקסימלי שאותו ניתן לתבוע על פי חוק בבית משפט השלום. התביעה נידונה בימים אלה בבית משפט השלום בירושלים.