פצוע קשה מדקירה, המחבל חוסל

חייל צה"ל נפצע הבוקר (ד') באורח קשה וחברו באורח קל לאחר שנדקרו על ידי מחבל בצומת סינג'יל בבנימין. המחבל חוסל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בניסן תשע"ה

פצוע קשה מדקירה, המחבל חוסל-ערוץ 7
הפצוע בכניסה לשערי צדק
צילום: דוברות מד"א

חייל צה"ל כבן 20 נפצע הבוקר (רביעי) באורח קשה בפיגוע דקירה שארע באזור הכפר סינג'יל בבנימין.

מדיווח ראשוני עולה כי המחבל התנפל על החייל עם סכין ודקר אותו בצווארו. חבריו של החייל, ירו באופן מיידי במחבל וחיסלו אותו. 

צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו לצעיר טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים כשהוא מורדם ומונשם. חברו של הפצוע נפצע באורח קל ופונה גם הוא לבית החולים בירושלים.

פאראמדיק מד"א חגי ברטוב שטיפל בפצוע סיפר, "כשהגענו ראינו קבוצה של אנשים סמוך לכביש 60, על הכביש שכב צעיר כבן 20 בהכרה, עם פצע דקירה בפלג גופו העליון, תוך פינוי מהיר לבית חולים הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימום טיפול תרופתי, הרדמה והנשמה מצבו מוגדר קשה".

שר הבינוי אורי אריאל הגיב לפיגוע הדקירה והטיל את האחריות על יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, "לא חלף אפילו שבוע מאז שאבו מאזן אמר שידו מושטת לשלום וכבר מתברר שבתוך ידו מסתתרות גם סכינים, אבנים בקבוקי תבערה ועוד כלי משחית, שמטרתם לרצוח יהודים. 

מול השקרים והמניפולציות של הערבים מדינת ישראל חייבת להעמיד ממשלת ימין חזקה, שתדע להגן על ביטחון ישראל ולא להיכנע לטרור. אני שולח ברכת החלמה מהירה לפצוע ומברך את כוחות הביטחון על חיסול המחבל".

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) מסרה "אני קוראת לאבו מאזן לגנות ולפעול כנגד מפגעים ומסיתים. לא יכול להיות מצב שאבו מאזן מדבר בשני קולות, האחד מסית ומלבה את האש והשני רצונו במשא ומתן עם ישראל. אבו מאזן צריך להוכיח כי כוונותיו למשא ומתן ושלום הן אמיתיות".

רגב הוסיפה "אני מאחלת לשני הפצועים בריאות טובה והחלמה מהירה, אשר אחד מהם היה זה שניטרל את המחבל וירה בו. בקור רוחו ותגובתו המהירה מנע פיגוע גדול יותר".

סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן, שנמצא בזירת הפיגוע בעלייה למעלה לבונה, מסר "אני קורא לממשלת ישראל  להרוס את בית המחבל באופן מידי, זה הסיכוי היחיד ליצור הרתעה אפקטיבית. כמו כן, יש לגרש את משפחת המחבל".

ביום חמישי האחרון דקר מחבל פלסטיני חייל צה"ל סמוך לצומת אורנית בשומרון. כוח צנחנים הוזעק לאזור בעקבות זיהוי של שישה שוהים בלתי חוקיים שמנסים לחצות את הגבול מהשטח הפלסטיני לשטח הישראלי. במהלך מעצרם שלף אחד מהם סכין ודקר את מפקד הכוח בראשו וברגליו.

למרות פציעתו הצליח החייל להשתלט על הדוקר ולהביא למעצרו.