בני המשפחה שנעצרו היום (רביעי) בגבעת גאולת ציון בגוש שילה שוחררו הערב ממעצר לאחר שנחקרו בחשד להפרת צו תיחום, כך מדווח ארגון חוננו.

מדובר בבני משפחה המתגוררים בגבעה, ובהורי הבעל ואחיו הקטנים אשר הגיעו לבקרם בחג ולטייל באזור.

בני המשפחה תיארו כי בלשי ימ"ר ש"י ארבו להם בשיחים ביציאה מהגבעה וכשיצאו עם רכביהם לטייל, קפצו לכביש ועצרו אותם, תוך שהם מזעיקים למקום כח צבאי.

בסך הכל נעצרו ארבעה מבוגרים וחמישה ילדים ותינוקות, והמשפחה המורחבת הובלה למטה היחידה לפשיעה יהודית לאומנית בימ"ר ש"י, שם נחקרו הבגירים בחשד להפרת צו תיחום שהוציא אלוף פיקוד המרכז ואוסר על שהות בגבעה.

"השוטרים לא הראו לנו שום צו וגם בחקירה הציגו לנו רק צו לא ברור ללא תאריך", סיפר אבי המשפחה אשר בנו וכלתו מתגוררים בגאולת ציון. "קצין החקירות עצמו הודה שהתיק הזה לא יגיע לבית משפט. ונראה שמדובר בצו עם עיוות גדול. יהודים גרים שם כבר כמה שנים אז מה רוצים שאדם לא ילך לבקר את ילדיו שגרים שם? שהתושבים יעלמו מהמקום? זה צו דראקוני שנועד להתעללות בתושבים", אומר האב.

האם ציינה כי במשך השהות בתחנת המשטרה סירבו השוטרים לדאוג לבני המשפחה, לילדים ולתינוקות לאוכל או ציוד נדרש.

מארגון חוננו שסייע לעצורים נמסר כי "צו התיחום שהוציא צה"ל למספר ישובים צעירים הוא דראקוני ויש לבטלו. העובדה שזמן קצר לאחר פיגוע הדקירה שהתרחש הבוקר לא הרחק מגאולת ציון, בחרו כוחות המשטרה והצבא לעסוק ברדיפת מתיישבים יהודים, מלמדת על כך שמערכת הביטחון איבדה כיוון".