"שני גדולי עולם נפטרו בפסח – גזירה משמיים"

הרב קנייבסקי התבטא כי "זו גזירה משמיים ששני גדולי עולם נפטרו בפסח". ח"כ פרוש סיפר כי הרב גריינמן ביקשו להוסיף רבע שעה בלימוד.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשע"ה

לא שווה כלום. הרב קנייבסקי
לא שווה כלום. הרב קנייבסקי
פלאש 90

רבים ספדו אחר מיטתו של הרב חיים גריינמן שהסתלק במהלך החג האחרון של פסח לבית עולמו.

אחד ממנהיגי הציבור הליטאי, הרב חיים קנייבסקי התבטא כי "זו גזירה משמיים ששני גדולי עולם נפטרו בפסח" כשהכוונה לרב וואזנר שנפטר בחג הראשון והרב גריינמן בחג האחרון.

באתר החרדי 'בחדרי חרדים' צוטט הרב קנייבסקי שאמר כששמע על הסתלקות הרב גריינמן כי "הוא האחיין היחיד של החזון איש שלמד איתו, והדוד אף מזכיר אותו בספרים".

ח"כ מאיר פרוש סיפר הערב כי ביקר ביום שלישי האחרון את הרב גריינמן ועדכנו בדבר המשא ומתן הקואליציוני שמנהלת יהדות התורה מול הליכוד כשהוא מאריך בדבר סוגיית חוק הגיוס הצפוי לעבור שינוי בעקבות הצטרפותם הצפויה של יהדות התורה לקואליציה.  

בראיון לרדיו החרדי 'קול חי' סיפר פרוש כי המילים האחרונות איתן נפרד ממנו היו: "תוסיף כל יום עוד רבע שעה בלימוד. זה בשבילי ובשבילך".  

הרב חיים שאול גריינמן נפטר בחג שביעי של פסח בשעה 11:30 והוא בן 89 בפטירתו. לאחר סעודת החג הלך הרב לנוח ולא קם משנתו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום ניסו לבצע בו פעולות החייאה אך בסופן קבעו את מותו.

בשנת תרצ"ה עלה הרב גריינמן עם בני משפחתו לארץ ישראל והתיישב בעיר בני ברק. הוא נחשב למומחה גדול לענייני רפואה והיה מצוי בקשר הדוק עם רופאים בישראל ובחו"ל.

מסע ההלוויה יתקיים מחר (יום א') בשעה 11:00 בבוקר מבית מדרשו הגדול ברחוב חידושי הרי"ם בבני ברק לבית החיים שומרי שבת זיכרון מאיר שם ייטמן.

test770