אלפי ישראלים טיילו עם "אשכולות"

אלפי ישראלים שטיילו בפסח קיבלו הדרכות בחינם במסגרת מיזם 'פסח באשכולות'. מנכ"ל הארגון צחי דיקשטיין: "עם ישראל הצביע ברגליים".

ניר הר זהב , כ"ג בניסן תשע"ה

אלפי ישראלים טיילו עם "אשכולות"-ערוץ 7
מטיילים
צילום: באדיבות מרכזי אשכולות

אלפי ישראלים השתתפו במיזם 'פסח באשכולות' שהתקיים בחול המועד פסח, ביוזמת 'אשכולות' - פורום מרכזי סיור ותודעה ישראלית המאגד 31 מרכזי סיור ותודעה ישראלית ברחבי הארץ.

במסגרת המיזם, העניק הארגון בארבעת הימים הראשונים של חוה"מ פסח טיולים ערכיים מודרכים בחינם, על ידי עשרות מדריכי אשכולות מוסמכים שהובילו את המטיילים במוקדים בכל רחבי הארץ, ביניהם בצומת האלה, שורש, שומרון, הר הכרמל וראש פינה.

ההדרכות בוצעו על ידי מדריכי מרכז סיור ולימוד סוסיא חברון, אל ארצי, ירוחם, בי"ס שדה שער הגיא, בית מוריה, מרכז סיור ולימוד גליל, מרכז 'בשבילנו', מרכז ראש פינה, חצור הגלילית ומדרשת הגולן.

רינת שמעוני שטיילה עם משפחתה בכרמל אמרה כי "היה סיור מקסים שכלל הדרכה מקצועית ונעימה מאוד. מסלול יפהפה. כל הכבוד על היוזמה והארגון המרשים. אני מקווה שהפרויקט הזה ימשיך גם בשנים הבאות".

רונן לוי, מטייל אחר סיפר כי "יצאנו במהלך חול המועד לסיור בנחל מסרק והיה מהנה לראות אלפי ישראלים חילוניים לצד דתיים כל עמך ישראל מטיילים יחד. תחושה אמיתית של אחדות. המדריך הפגין ידע רב על בכל הנוגע לקרבות ההיסטוריים שהתחוללו באזור".

מנכ"ל אשכולות, צחי דיקשטיין, סיפר כי "מטרתה העיקרית של היוזמה הייתה להעניק למטיילים הדרכה ערכית, כך שהם לא רק יטיילו אלא גם יתחברו להיסטוריה ולמורשת היהודית".

"בכל המסלולים הייתה אווירה של חג ואחדות: דתיים, חילוניים, משפחות ויחידים טיילו ונהנו מהדרכה מקצועית של מדריכי אשכולות", הוסיף דיקשטיין.

יו״ר אשכולות, אילן גל דור: ״ראינו את עם ישראל בתפארתו, על משפחותיו וילדיו, יוצאים לטייל בכל רחבי הארץ. מדריכי אשכולות ממרכזים רבים, הובילו את המטיילים בבטחה בשבילי ארצנו הפורחת. החיבור בטבע בין דתיים לחילונים, מבוגרים וצעירים וכל גווני החברה יצרו פסיפס מדהים של חיבור בין קבוצות שונות בעם ישראל״.