מעצר. אילוסטרציה
מעצר. אילוסטרציה thinkstock

פרשת ההטרדות עולה שלב: כתב אישום הוגש היום (ב') נגד אברהם טריגר שעל פי החשד עמד בראש מערך ההטרדות מבית עיתון 'הפלס' שהופעל כנגד בכירים במשק שסירבו לפרסם מודעות בעיתון החרדי. 

על פי כתב האישום, טריגר ניצח על עשרות פעילים שהתקשרו לבכירים בתחום הפרסום. טריגר מואשם בשידול להטרדה ובקשירת קשר לביצוע פשע.

"אני שמח לראות שלאחר ההר הגדול והענק שדיברה עליו המשטרה, שהסעיף המרכזי והיחיד שיש בו אולי עבירה, שהיא "סחיטה באיומים" - המשטרה מחוסר מוחלט של ראיות וכפי שנטען כל הזמן על ידי שמדובר בשקר גס, אכן הוציאה סעיף זה מכתב האישום" אמר טריגר בשיחה עם האתר החרדי "כיכר השבת". 

"כמו כן, שני סעיפים נוספים שהואשמתי בהם מתחילה והם שימוש במתקן בזק שלא למטרות בזק והפרת זכיות הפרט בפרסום מספרים אישיים, גם הוסרו מאחר והמשטרה הבינה שאין בכל זה ממש. כמו כן העובדה כי לא הפרקליטות הגישה את כתב האישום אלא המשטרה, מוכיחה שהפרקליטות הבינה שיותר מרעש והפחדה אין בתיק זה שום עילה לביצוע עוון".

לפני כשלושה שבועות, נזכיר, נעצרו במבצע ארצי ומקיף 22 בני אדם מכל רחבי הארץ, החשודים כי במהלך השנה האחרונה הטרידו, איימו וסחטו מנהלים ובכירים בחברות גדולות במשק וחברות ממשלתיות תוך ניסיון לשדלם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

יחידת ההונאה של מחוז ירושלים ניהלה במשך כחצי שנה חקירה סמויה בעקבות עשרות תלונות שהתקבלו במשטרת ירושלים מבכירים בחברות גדולות במשק ובהם חברות ממשלתיות.

עניינן של התלונות - הטרדות בלתי פוסקות באמצעות הטלפון, דוא"ל ופקסים של מנכ"לים ובכירי החברות, בהם הציגו עצמם ככאלו המייצגים ציבור גדול המרגיש מקופח מכך שהם לא מפרסמים בעיתון המייצג אותם ובשל כך כדאי להם לפרסם בעיתון 'הפלס'.

מהחקירה עולה כי החשודים, היו פונים מדי יום למוקד טלפוני המכונה 'קו המאבק', בו היו מזדהים באמצעות קוד וסיסמא וזיהוי מספר טלפון ממנו היו מתקשרים. לאחר שהיו מזוהים – קיבלו הנחיות מדויקות לגבי פעילותם (את מי עליהם להטריד, כמה להטריד, נוסח ההטרדה וכן מספרי הטלפון, פקס והמייל של אותו נציג חברה).

עוד עולה מהחקירה כי לאחר קבלת ההנחיות התקשרו לאותם נציגי החברות, כפי שהתבקשו מנציגי 'קו המאבק', ובאופן בלתי פוסק היו מתקבלות עשרות ומאות שיחות, פקסים ומיילים לאותה החברה, מה שהוביל לשיבוש הפעילות התקין של החברה. בשל ההטרדות הבלתי פוסקות חלק מהחברות בחרו לבטל את הפרסומים באמצעי התקשורת האחרים, על מנת להימנע מההטרדות הבלתי פוסקות.

מדובר בחשודים העיקריים שסומנו כדומיננטיים והמשמעותיים ביותר. 2 מהחשודים, תושבי ירושלים, עסקנים מוכרים במגזר החרדי, המהווים הגרעין המארגן והמפעיל של הפעילות ו'קו המאבק', חשודים בביצוע עבירות של סחיטה באיומים.

ב'הפלס' טענו מנגד כי אין מדובר בהטרדות מאורגנות אלא ביוזמות מחאה של אנשים פרטיים. "פעולות המחאה נעשו ביוזמה עצמית של ציבור צרכנים שחש עצמו נפגע מכניעתם של גופים מסחריים וממלכתיים ללחצים פסולים להפעלת 'חרם מודעות' על 'הפלס', שמהווה כלי הביטוי ומקור המידע היחידי שלהם. אוהדי העיתון פעלו באורח חוקי ותוך מימוש הזכות הצרכנית הבסיסית לקבלת יחס שווה ושירות הוגן, כשהם מביעים את מורת רוחם בפני גופים שנכנעו ללחצים שהופעלו עליהם להדיר את הפלס ממודעות המועברות לכל המדיה החרדית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו