הרב שלמה ריסקין נגד בצלאל סמוטריץ'

לאחר שח"כ סמוטריץ אמר כי "הבית היהודי" לא זקוקה ל"הטפות מוסר" מהרב סתיו, תוקף הרב ריסקין: המפלגה צריכה לדאוג לא רק לחרד"לים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשע"ה

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

רב היישוב אפרת, הרב שלמה ריסקין, תוקף הערב (שלישי) את ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, שאמר כי המפלגה מסרבת לקבל "הטפות מוסר" מהרב סתיו, בנוגע לצורך לשמור על חוק הגיור במו"מ הקואליציוני.

"הבית היהודי צריך להיות בית לכל היהודים ולא רק לחרדים ולחרד"לים, שאינם לוקחים אחריות לכלל ישראל בעניין של חוק הגיור", אמר הרב ריסקין.

הרב ריסקין הוסיף, "נדהמתי שמתקיפים יהודי כמו הרב סתיו. אני הייתי מצפה ממנו שיגיב לדברי הרב סתיו שבכוונתו לעמוד איתן לצד הנושא החשוב של חוק הגיור''.

הוא הזהיר כי בלי חוק הגיור, ''בעוד 20-30 שנה החברה הישראלית תתפצל ליהודים כהלכה ולישראלים שאינם יהודים כהלכה, המצב הזה יהרוס את החזון המתממש של קיבוץ הגלויות ושל שיבת יהדות רוסיה למולדת".

כזכור, לאחר שהרב סתיו קרא לבית היהודי לא לתת יד לביטול החלטת הממשלה בעניין הגיור שהתקבלה בכנסת הקודמת, תקף אותו ח''כ סמוטריץ' בראיון ל"גלי ישראל" ואמר כי זו "לא חוכמה להפנות את החיצים כל הזמן אל הבית היהודי, הבית היהודי לא צריך הטפות מוסר מהרב סתיו על מה זה עם ישראל".

"אני רוצה לראות את הרב סתיו אוזר אומץ, תוקף את ראש הממשלה ותוקף את הליכוד", הדגיש סמוטריץ'. "הרי מי שנכנע לדרישות החרדים ורוצה לבטל את החלטת הממשלה, מי שדורש כרגע להפקיע את משרד הדתות מהידיים שלנו ולהחזיר אותו לשליטה חרדית מסואבת ולקחת אחורה את המהפכה שאנחנו התחלנו לקדם בקדנציה האחרונה זה הליכוד וראש הממשלה".

ח"כ סמוטריץ' מסר בתגובה בעקבות הידיעה: ''צר לי שהרב רסקין לא שמע את הראיון המלא שלי בגלי ישראל לפני שיצא 'לתקוף אותי' אלא הסתפק בקריאת ידיעה קטנה שהתפרסמה על חלק קטן ממה שאמרתי בראיון ובעיקר על כותרת פרובוקטיבית שניתנה לו. 

"הבית היהודי היה ועודנו בית לכל היהודים והוא לוקח אכן אחריות על ענייני הגיור לא פחות מארגון צהר ומהרב רסקין עצמו, וזאת לצד שמירה על עקרונות ההלכה ועל מעמדה של הרבנות הראשית כסמכות הלכתית עליונה בעניינים כלל ישראלים''.