חיילי הנח"ל בשכם
חיילי הנח"ל בשכםדובר צה"ל

בפעילות משותפת של צה"ל, שב"כ והמשטרה נעצרו הלילה (רביעי) 29 מחבלי חמאס בשכם, בחשד שתכננו לבצע פיגועים נגד ישראל.

בין העצורים גם בכירים בארגון ואסירים לשעבר. 

במערכת הביטחון חושדים כי עצורים אלה עמדו להוציא לפועל פיגועים, במימון ובהכוונה של חמאס חו"ל. במערכת הביטחון הדגישו כי בתקופה האחרונה זוהתה התגברות של פעילות חמאס באזור שכם. העצורים הועברו לחקירת שב"כ. גם אתמול בלילה ביצע צה"ל מעצרים רבים ביהודה ושומרון, ו-17 מבוקשים הועברו לחקירה.

אתמול הותר לפרסום כי בפעילות של השב"כ, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה חולייה צבאית של חמאס שחבריה תכננו לבצע פיגוע ירי לעבר כוחות צה"ל באזור אבו דיס בירושלים במהלך חג הפורים האחרון.

מהחקירה עולה כי חברי החולייה רכשו רכב לטובת ביצוע הפיגוע, ביצעו אימוני ירי ואספו מידע על היעד לפיגוע. הם נעצרו בטרם הצליחו להוציא את תכניתם אל הפועל. במסגרת החקירה נתפסו אמצעי לחימה שיועדו לשמש את החולייה לביצוע הפיגוע.

חברי החולייה המרכזיים נעצרו על ידי לוחמי סיירת דובדבן בתחילת חודש מרס האחרון. בימים הקרובים יוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד חברי החולייה. בשב"כ מבהירים כי מעצר החולייה, שמנע פיגוע חמור במהלך פורים, מצביע על המוטיבציה הגבוהה מצד חמאס להוציא אל הפועל פיגועים בירושלים ובסביבתה ועל המסוכנות מפעילי חמאס השבים למעגל הטרור לאחר שחרורם מהכלא.