ניסים זאב
ניסים זאבצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ לשעבר ניסים זאב מש"ס, היה הראשון שפתח את המאבק נגד הכת של אהרון רמתי, לאחר שכמה תלמידות שלמדו בסמינר של זאב, הצטרפו לכת בירושלים.

ניסים זאב משוכנע שאם כל העדויות ישמעו אהרון רמתי יגיע לכלא, "הגשתי לפני חמש שנים את העתירה, האיש הזה משפיע על נפשותיהן וגופן של שישים נערות בתנאים קשים בתוך ביתו. הוא מדבר איתן יום ולילה כולל בשעות הקטנות, מנתק אותן מהוריהן וממוסדות החינוך הסדירים. מדובר בבנות שהגיעו ללמוד הוראה או גננות ופתאום נותקו מהעולם".

לדבריו מדובר בכת לכל דבר ועניין, "הוא אוסר עליהן להתחתן, כי הן עדיין לא הגיעו לרמה של האמהות הקדושות, הוא מנתק אותן מההורים כי האמא היא היצר הרע והאבא הוא השטן.

הוא יודע מתי כל בת מתקלחת, והוא מקלל את מי שמעזת להתלונן. הוא שחק את האישיות שלהן והפך אותן לתלותיות, חלק מהבנות השמיעו את רצונן לשים קץ לחייהן. אין לי ספק שאם העדויות יגיעו וישמעו, הוא ילך לכלא".

המשטרה חידשה השבוע את חקירתה בעניין מדרשת "באר מרים" בירושלים, בראשה עומד הרב אהרן רמתי, בחשד שהיא מתנהלת ככת ומטילה מגבלות על חופש התנועה של הלומדות בה. ההחלטה על חידוש החקירה התקבלה בעקבות עדויות חדשות ומאבק מאורגן של הורים לתלמידות במוסד, ולאחר שאם לאחת התלמידות, מירי ועקנין, הגישה תלונה נוספת במשטרה.

מדרשת באר מרים פועלת בשכונת סנהדריה שבצפון העיר ושוהות בה עשרות תלמידות, כולן בגירות, חלקן הגדול חוזרות בתשובה. לטענת בני המשפחות של חלק מהתלמידות, בהשפעת הרב רמתי הן מנתקות מגע עם משפחותיהן, חיות בתנאים קשים, סובלות ממגבלות בחופש התנועה ועם כניסתן למוסד מכשירי הטלפון שלהן מוחרמים כמו כל אמצעי תקשורת אחר.