טקס יום השואה - מול שגרירות גרמניה

"בתקופה בה ישראלים מציפים את ברלין, דווקא היום משימת דורנו היא להזכיר ולא לשכוח את הרוע", אמר ראש ההנהגה העולמית של בית"ר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תשע"ה

טקס יום השואה - מול שגרירות גרמניה-ערוץ 7
הטקס מול השגרירות הגרמנית
צילום: תנועת בית"ר

כמדי שנה קיימה תנועת בית"ר את טקס יום השואה מול שגרירות גרמניה.

חניכי השכבה הבוגרת של בית"ר התכנסו לעמוד בזמן הצפירה מול השגרירות וקיימו במקום את הטקס הרשמי של התנועה.

הטקס התקיים במעמד ראש ההנהגה העולמית של התנועה, עו"ד נריה מאיר, ראש וההנהגה הארצית, יוסי דהן , וראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית, יעקב חגואל.

פעילות זו של זיכרון אלטרנטיבי של השואה מופנית בתנועת בית"ר מזה עשרות שנים לפעולה אקטיבית כנגד גרמניה ובשל כך חניכי התנועה מחרימים כל תוצרת גרמנית, ואף לא מוציאים משלחות לגרמניה.

עו"ד מאיר אמר בטקס, כי "בתקופה בה ישראלים מציפים את ברלין, דווקא היום משימת דורנו היא להזכיר ולא לשכוח את הרוע. לרוע היו פנים והן היו גרמניות. העם היהודי גדל על הציווי האלוקי 'זכור את אשר עשה לך עמלק', ובדורנו מצווה לשנוא את הרע ולא להתכחש לו. אם לא נזכור את זוועות הנאצים,לא נדע להתמודד כהלכה עם האנטישמיות המודרנית באירופה".

חגואל הזהיר בדבריו, כי "האנטישמיות מרימה את ראשה באירופה, אחינו בגולה עוברים אירועים קשים ורק קיומה של מדינת ישראל היא הביטחון שלא תתרחש שוב שואה".

תנועת בית"ר העולמית, שחרטה על דגלה את חינוך הנוער ברוח שלמות המולדת, קיבוץ גלויות, וחיזוק הציונות, פועלת לעידוד עלייה לארץ ולהתיישבות ביהודה ושומרון. בשנה החולפת עלו מאות צעירים יהודים באמצעות שליחי בית"ר בחו"ל דרך תכניות חדשות שקמו בתנועה לשם כך. עיקר הגידול חל בעליית צעירים מאוקראינה וצרפת בעקבות התגברות הגילויים האנטישמיים.