הרב שמואל אליהו: נקמה באמצעות בנייה

רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, קרא (יום ה') במהלך הלוויתו של שלום יוחאי שרקי הי"ד "לנקום" את רציחתו בפיגוע באמצעות בנייה בירושלים, וסיפר על רגעי קבלת הבשורה המרה בישיבת ההסדר בצפת בה למד שלום הי"ד.

"היום בישיבה בצפת התערבה הבשורה על רציחתו של שלום יוחאי בברית מילה של החברותא שלו בחדר", סיפר הרב אליהו. באותו בית מדרש שבו שלום יוחאי למד עושים ברית מילה וכולם בוכים ואומרים 'ואומר לך בדמייך חיי ואומר לך בדמייך חיי'

"לימוד התורה התערבב בדמעות של שמחה וצער", הוסיף הרב אליהו, ''התערב בלימוד של יום השואה, איך עם ישראל לוקח את השבר הגדול ואת הרדיפות הגדולות שהיו יכולים להפוך לייאוש ומקים מתוך זה מדינה''.

רבה של צפת קרא "לנקום" את רציחתו של שלום בבניין הארץ. "כולנו שואלים עד מתי רשעים יעלוזו? איך נוקמים דבר כזה ניקח מכוניות ונדרוס ערבים במכוניות? נפסיק להסתובב בחוצות ירושלים? והתשובה היא - 'אל תקרי בניך אלא בוניך, ובדמייך חיי.

"כאשר אנחנו ננקום את רציחתו של שלום יוחאי ושל כל מי שנפגע על בנייתה של ירושלים בבניין ירושלים, בעוד שכונה, בעוד בניין ועוד ישיבה ועוד משפחה ועוד ילדים, אויבינו יבינו שאין להם סיכוי להתמודד איתנו. שיבינו שלא באנו כדי לעזוב אלא שבאנו כדי להיות נטועים, כשהם יבינו, הם יודעים איך לברוח. בצפת הם עשו את זה טוב''.

הרב אליהו הוסיף, ''באנו להיות ולא באנו לברוח, זה הבית שלנו וזה הבית של אברהם יצחק ויעקב, וזה הבית של עם ישראל בבית ראשון ובית שני וזה הבית שלנו גם עכשיו בבית שלישי".

יאיר שרקי מספיד

אחיו של שלום, כתב חדשות 2 יאיר שרקי, ספד בדמעות. ''גידלנו בבית הרוג מלכות ולא ידענו. הרבה דברים רציתי לומר לך, לפחות הספקתי ללחוש לך קצת בבית החולים", אמר יאיר. ''תודה שחיכית לנו, שנתת לנו להספיק להגיד לך שלום אחרון, ללוות אותך משפחה שלמה ביציאת הנשמה.

"כמה שלם ומפויס הלכת עם אלוהים ועם הטבע שאהבת ועם האנשים שתמיד היית נוח להם", הוסיף האח יאיר. ''אפילו זה שחזרת לעבוד כאיש חינוך במוסדות בהם גדלת היא סגירת מעגל בעיניי. לא השארת אף אדם כועס. כמה ילדים עצובים אתה משאיר...

"לא הכרת לנו רשמית את שירה שאנחנו מתפללים כעת לשלומה, אבל כבר יצא לנו להיפגש כמה פעמים באקראי ואני שאלתי אותך לפני שבוע אם סוף סוף אתה מפנה לי את החדר שיהיה רק שלי. לא כך רציתי שתפנה לי את החדר ועכשיו אני בחדר לבד''.

יאיר הדגיש בנחרצות, ''ראיתי את התמונות מהפיגוע ואין לי ספק שזו לא עוד תאונה. שום צו פרסום לא ישנה את זה''. הוא הוסיף: 'נקום נקמת דם עבדיך השפוך,, תחסוך לנו את העניין הזה. אתה בעל הישועות והנקמות. תמיד לפני שהיית הולך היית אומר 'היו שלום' בקריצה, ועכשיו אתה הולך לתמיד ואנחנו נשתדל להיות שלום''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו