סילבן לנדסברג. בלט במכבי
סילבן לנדסברג. בלט במכבי אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

נתחיל מהסוף: אם לא יהיו הפתעות גדולות, סדרת ההצלבה בין מכבי תל אביב לפנרבחצ'ה אולקר הטורקית עשויה להסתיים כבר ביום שני הקרוב בהיכל מנורה מבטחים התל אביבי, אחרי ניצחון נוסף לזכות הטורקים הערב שהעלה אותם ל-2:0 בסדרת ההצלבה.

לא צריך להיות נביא בכדי להבין לאן נושבות הרוחות. השחקנים הצהובים נמצאים במומנטום רע במיוחד ובכושר משחק נוראי, כשהם יגיעו להיכל הביתי בפיגור של שני משחקים, אחרי שהערב (חמישי) הפסידו שוב לטורקים באיסטנבול, 67:82.

זו לא התוצאה כמו הדרך. הכדורים החוזרים הקלים בהם זכו הטורקים ולא רק בגלל הגובה, הנעת הכדור בהתקפה והיצירתיות, והעצירות בקלות מרגיזה של התקפת הצהובים. נראה היה כבר מהפתיחה שהסיפור של המשחק עבור הקבוצה הישראלית גמור כשאלה הראו סף שבירה נמוך עוד מפתיחת המשחק.  

אחרי הכל, הסיפור של המשחק הייתה התוצאה ברבע הראשון שגמרה את המשחק עבור הצהובים, כשזה הסתיים בתוצאה 14:30 לזכות הטורקים. מאמן הצהובים, גיא גודס ניסה לשלוף שחקנים מהספסל שירימו את המורל קצת יותר וינסו לתפוס את הצ'אנס שלהם, אבל העליונות הטורקית יחד עם הקהל הביתי והחם במיוחד פשוט היו גדולים על הצהובים.

הצהובים עוד ניסו לעשות קצת יותר בפתיחת הרבע השני, אבל למרות מספר דקות טובות בהגנה לא הצליחו לעצור את הטורקים שירדו להפסקה ביתרון 34:50.

אל המחצית השניה עלו הצהובים בידיעה שכבר אין להם מה להפסיד ואת הרבע השלישי סיימו בנקודה אחת יותר, אך בפיגור של 15 נקודות.

הרבע הרביעי נפתח כמו השלישי, עם המון לחימה של השחקנים בצהוב, אבל התעוררות של הטורקים מנעה מהצהובים להתקרב וגודס הרים ידיים כשקצת יותר מדקה לסיום העלה את שחקני הספסל בכדי לנסות ולשמור כוחות למשחק השלישי בסדרה ביום שני הבא. בסיום, 67:82. 

כעת עוברת הסדרה להיכל התל אביבי כשהמשחק השלישי יתקיים ביום שני הקרוב.

הצהובים מגיעים עם שני הפסדים כואבים תוך תצוגה חלשה להחריד הערב, בידיעה שהפסד שלישי יסיים עבורם את הסיפור באירופה. בכושר הזה, הן של הצהובים ובעיקר של הטורקים, אלופת אירופה מאשתקד תיפרד מהתואר בקרוב.  

בכדי לנסות ולשמור על תואר האליפות היוקרתית, צריכים הצהובים לנצח את שני משחקיהם הביתיים בשבוע הבא וגם את החמישי והמכריע באיסטנבול שבטורקיה. אם אכן יעשו זאת, תהיה זו הפעם הראשונה בהיסטוריית היורוליג שקבוצה חוזרת מפיגור 0:2 לניצחון בסדרת הצלבה. 

קלעו למכבי תל אביב: ג'רמי פארגו 16 נקודות, בראיין רנדל 13, נייט לינהארט 12, סילבן לנדסברג 11, דווין סמית' 7, אלכס טיוס 4, יוגב אוחיון וג'ו אלכסנדר 2.