מאוכזב. כרמי גילון
מאוכזב. כרמי גילון צילום: אוראל כהן. פלאש 90

ראש השב"כ לשעבר, כרמי גילון, מביע את מורת רוחו מתוצאות הבחירות אך מבהיר כי הוא מקבל את דין הבוחר, ומוסיף כי האחראי לגילויי הישראלי המכוער הוא הכיבוש.

את הדברים אמר גילון בראיון למוסף G של 'גלובס'. את תוצאות הבחירות הגדיר בראיון כתבוסה של ממש ולא רק הפסד, בעיקר לנוכח התגייסות הביטחוניסטים לשעבר לצידו של הרצוג. לדבריו נתניהו אינו בשורה טובה לישראל, כלשונו, אך מאחר והעם אמר את דברו והוא חושב אחרת הרי שיש לקבל את הכרעתו.

כאמור, בראיון מאשים גילון את הכיבוש בין השאר גם באחריות לתופעת 'הישראלי המכוער', התופעה המתאפיינת באלימות, תוקפנות, התפרצויות ותובענות. "לא טוב למדינת ישראל להמשיך לשבת בשטחים. נקודה. ולדבר הזה שותפים ראשי מוסד, רמטכ"לים ואלופים. כמעט בלי יוצא מן הכלל. הכיבוש משחית ורואים את זה - באלימות במועדונים, בהתנהגות של הישראלי המכוער שהוצגה בסרטונים האחרונים. יש פה אווירה מאוד אלימה. הכיבוש הורס אותנו", הוא אומר.

עם זאת ועם ביקורתו האישית כלפי נתניהו כאשר נשאל אודות חששו הרב של ראש הממשלה מהאיום האיראני ומההסכם הנרקם בין המעצמות לאיראן אומר גילון כי "על האיום האיראני אין ויכוח. בסיטואציה העכשווית ההסכם, לפי מה שאנחנו יודעים, הוא באמת הסכם גרוע. אני לא מבין מה עוד האיראנים צריכים לעשות כדי שיבינו שהם האויב מספר אחת של המערב".