עיני. ימנע את ההצבעה כנגד ישראל?
עיני. ימנע את ההצבעה כנגד ישראל? פלאש 90

"הבקשה הפלסטינית היא ניסיון בוטה לערב ספורט ופוליטיקה", כך אמר היום (ראשון) עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל רגע לפני שהמריא יחד עם מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר לפגישה דחופה בשוויץ.

השניים, עיני וקמר, טסים לפגישה במשרדי אופ"א עם ידיד ישראל מישל פלאטיני בכדי לנסות ולמנוע את השעיית ישראל על שלל נבחרות וקבוצות הכדורגל שלה מארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

כזכור, לפני כשבועיים הגיש יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, בקשה להשעות את ישראל מארגון הכדורגל העולמי ומכל תחרות המתקיימת דרכה, זאת בשל הגבלות התנועה שחלות על שחקני הנבחרת הערבים, שכל מעבר שלהם ממדינה אחת לשניה מצריכים אישורים ביטחוניים ותיאומים מול ישראל.

אחת הדוגמאות אותה מציגה ישראל להגנתה היא החשד למעורבותו של שוער הנבחרת האולימפית הערבית, עומר אבו רוייס בתכנון פיגוע בתוך שטח ישראל. 

רג'וב מצידו פועל לא מעט בעניין השעיית ישראל מארגון הכדורגל העולמי, אך אם עד עתה יו"ר ארגון הכדורגל העולמי, ספ בלאטר מנע את העלאת הסוגיה הזו בהצבעות הקודמות, הרי שעכשיו אין באפשרותו לעשות זאת ובישראל קיים חשש גדול מהצבעה אנטי ישראלית בנושא בכנס שיתקיים בסוף חודש מאי.

בכדי לאשר את השעיית ישראל, צריכים רג'וב והתאחדות הכדורגל הערבית רוב של שני שליש מקולות, הווי אומר - 143 מדינות שיתמכו בהצעת ההשעיה. ישראל צריכה 72 מדינות בלבד שיתמכו בה, אך לא מוכנים לקחת את הסיכון שאחת מהמדינות הנייטרליות יצביעו כנגדה.

לשם כך, המריאו היום יו"ר ומנכ"ל ההתאחדות לכדורגל לשוויץ בכדי לרתום את יו"ר אופ"א פלאטיני לטובת ישראל. הצעד הבא של השניים יהיה פגישה עם יו"ר פיפ"א, ספ בלאטר כאשר יחד ינסו למצוא הסדר להוריד את הצעת הערבים מסדר היום בכנס הקרוב.

עיני אמר עוד לפני ההמראה היום, "עם כל הכבוד, אנחנו לא קובעים מדיניות בינלאומית או מתערבים בשיקולים ביטחוניים. במקום שהכדורגל ישמש כגשר בין ישראל לרשות הפלסטינית, ואולי גם יתרום לקירוב בין העמים, ההתאחדות הפלסטינית מבקשת לפעול בדרך של חרמות וסנקציות, שרק תחריף את המצב".