בחום הזה של תל אביב. אמנם מזג האוויר אכן קיצי, אך גם מעלות החום שבחוץ אינן קרובות למעלות החום שנמצאות בתוך חדר ההלבשה של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב.

אחרי שני ההפסדים במשחקים הקודמים בסדרת ההצלבה מול פנרבחצ'ה אולקר הטורקית, במכבי תל אביב מנסים לשמור על אופטימיות זהירה אבל גם הם יודעים - מעבר לפיגור שני המשחקים, שם המשחק כעת הוא: לוחמה פסיכולוגית.

לאחר ההפסד המביך במשחק השני בסדרה, הוציא גיא גודס מאמן הצהובים את העצבים שלו ישירות על שחקניו, דבר שאין לדעת כיצד ישפיע על שחקניו בהמשך הסדרה הנוכחית. ולא רק בשחקנים הוא מצא את האשמה, כי אם גם בעוזרו שלצידו, פיני גרשון. 

לפני המשחק השני בסדרה, גרשון התראיין לכלי תקשורת זרים ואמר כי לטענתו הקבוצה אינה יכולה להגיע לפיינל פור. לא היה זה משום הורדת לחץ מגבם של השחקנים, כי אם חוסר אמונה בסגל הקבוצה שאכן מסוגלים הם לעשות זאת. 

ובתוך כל זה יש גם את העניין המקצועי. סמית' ואוחיון אינם כשירים במאת האחוזים, סופו לא בכושר משחק ומצליח שוב ושוב להיכשל מול אוברדוביץ' הסרבי, ופארגו יכול להרוג אותך ויכול להמם אותך. מי נשאר? טיוס, רנדל וקצת סילבן לנדסברג. אלו הם הכלים שעומדים לרשותו של גודס הערב במשחק השלישי בסדרת ההצלבה בין מכבי לפנר. זה יכול להיגמר בניצחון?

בצד השני ניצבת לה קבוצה עם שחקנים מוכשרים בעמדות רבות, שמגיעים עם המון ביטחון ואמונה שהם יכולים לנצח את מכבי בתל אביב. וכאמור, ניצחון של הטורקים באחד משני המשחקים הקרובים, והם בפיינל פור שיתקיים במדריד.

לא רק זאת, אלא שעל פי שני המשחקים ביניהם בסדרה, מכבי לא יכולה לבנות על ההיכל הביתי שיציל את המצב עבורה. כשעל הקווים עומד שועל סרבי וותיק כמו ז'ליקו אוברדוביץ' שאינו מתרגש מכלום, למכבי יש בהחלט ממה לחשוש.

ואם בסוף מכל אלה לא חוששים בתל אביב, אזי שההיסטוריה צריכה להדאיג אותם מאוד. בכל עונות היורוליג ובכל סדרות ההצלבה, מעולם, אף קבוצה לא חזרה מפיגור של שני הפסדים לכדי ניצחון בסיומה של הסדרה. מצד שני מדובר במכבי ת"א, מישהו מוכן להמר נגדה ונגד הניסים שהיא מחוללת בכל שנה ושנה?