משלחת רשמית לטקסי ציון 'הטרגדיה הארמנית'

הכנסת תשגר משלחת רשמית לטקסים הרשמיים שיתקיימו בבירת ארמניה, אולם גם בהודעה על המשלחת לא מוגדרים האירועים "רצח עם".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ה

משלחת רשמית לטקסי ציון 'הטרגדיה הארמנית'-ערוץ 7
ציון יום השנה לטבח הארמנים בירושלים
פלאש 90

חברי הכנסת ד"ר נחמן שי (המחנה הציוני) וד"ר ענת ברקו (הליכוד) ייצגו את מדינת ישראל בשורת טקסים ואירועים שיתקיימו בסוף השבוע (חמישי עד שבת) בירוואן בירת ארמניה.

הטקסים, אשר נועדו לציין את מלאת 100 שנה לרצח העם הארמני בידי העות'מנים, מוגדרים בהודעה הרשמית של הכנסת כטקסים"לציון 100 שנה ל"טרגדיה הארמנית".

במהלך שהותם ישתתפו שי וברקו בארוחת צהריים עם נשיא ארמניה סרז' סרקזיאן, ייפגשו עם בכירים בפרלמנט ויבקרו באנדרטת הזיכרון ובמוזיאון ההנצחה למאורעות הקשים.

ראש המשלחת, ח"כ שי, אמר לקראת הנסיעה, כי "ישראל חייבת לשקול מחדש את עמדתה האם לא הגיעה העת להכיר בעובדה כי אכן התרחש רצח עם ארמני. כיהודים עלינו להכיר בכך".

לדבריו, "דברים אלו נכונים במיוחד בימים אלה, בהם אנו מציינים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. ההשתתפות באירועים בארמניה היא אמירה ברורה וחזקה של כנסת ישראל, אשר מעל במתה הועלה שוב ושוב זכר הניספים הארמנים, שהיא מחויבת לשוב ולדון בנושא".

ח"כ ברקו הוסיפה, כי "העם הארמני העתיק סבל אסון נורא ורבים מבניו ובנותיו נספו בטרגדיה איומה. אנו, בני העם היהודי למוד הסבל, מכירים ומזדהים עם הכאב והאובדן של העם הארמני. זכות גדולה וחובה מוסרית נפלה בחלקנו ליטול חלק באירוע כה משמעותי, לצד נציגי מדינות נוספות".