פיגוע דקירה בחברון - תיעוד
תיעוד מפיגוע הדקירה

שוטר מג"ב שהוצב במערת המכפלה בחברון נדקר אחר הצהריים (שבת) על ידי מחבל פלסטיני חמוש בסכין, הדוקר חוסל.

השוטר שנפגע בפלג גופו העליון פונה לבית החולים שערי צדק במצב בינוני.

האירוע התרחש סמוך לשעה 18:15, בשער הכניסה למערה. המחבל הגיע לעמדה, שלף סכין, רץ לעבר צוות לוחמי משמר הגבול והחל לדקור את אחד הלוחמים בראשו ובחזהו. לוחם נוסף ירה במחבל שנפצע אנושות ובהמשך מת מפצעיו.

השוטר שנפגע קיבל טיפול רפואי בזירת האירוע, ובהמשך הוא פונה על ידי צוות מד"א לבית החולים בירושלים.

לוחם משמר הגבול רס"ר ג' אשר ראה את חברו כאשר המחבל רוכן מעליו ודוקר את חברו, שיחזר את הרגעים הדרמטיים, "במהלך פעילות שגרתית במחסום צלבנית, הסמוך למערת המכפלה, הגיח לפתע פלסטיני והחל לדקור את אחד מהלוחמים שהיה איתי בצוות. תוך שבריר שנייה הבנו שמדובר בפיגוע והבנתי שצריך לפעול ומהר, ביצעתי ירי על מנת לנטרל את המחבל תוך כדי שזה רוכן על חברי ודוקר אותו. כשמדובר באירוע שאורך מספר שניות בודדות, אין זמן להסס, חייבים להפעיל שיקול דעת מדויק ולפעול באופן מידי, ככה מאמנים את הלוחמים במשמר הגבול. אני, יחד עם שאר הלוחמים בפלוגה מתפלל להחלמתו המהירה של חברנו לפלוגה״.

דובר הישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, מסר בתגובה "הפיגוע היום הוא תוצאה ישירה של ההסתה המתנהלת בחברון ע"י ארגוני אנרכיסטים אנטישמים, המלבים את השנאה ומעודדים פיגועים. סמוך לפיגוע הותקפה קבוצת מטיילים ישראלים ע"י ארגון אנרכיסטי; לצערנו תופעות כאלו הינן תמידיות. 

כוחות הבטחון אינם מונעים את פעילות ארגונים תומכי הטרור. אנו דורשים סילוק מיידי של קבוצות גזעניות תומכי טרור מחברון, ועידוד אוכלוסיה שוחרת שלום, דו קיום ושכנות טובה בעיר".

הפיגוע אחר הצהריים מצטרף לניסיון פיגוע נוסף בליל שבת: ​נער ערבי בן 16 ניסה לדקור בליל שבת שוטרת מג"ב במחסום א-זעים שבמזרח ירושלים. שוטרים שהיו במחסום ירו בו והרגו אותו. השוטרת לא נפגעה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו