ראש עיריית נצרת עילית, שנידון הבוקר (ראשון) ל-6 חודשי עבודות שירות אך ללא קלון, מבהיר כי עוד הלילה יחזור לשמש בתפקיד ראש העיר בפועל לאחר תקופת השעייהע ארוכה.

בדף הפייסבוק שלו כתב גפסו, כי "אחרי תקופה ארוכה של קושי ועוגמת נפש, הלילה אשוב לתפקיד ראש עיריית נצרת עילית, וזאת, חבריי, הבשורה הטובה".

לדבריו, "מחר אקום במלוא הכוח ובמלוא המרץ למשימות העומדות בפניי ובפני העיר, ובראשן הקמת קואליציה חדשה ויציבה, ובחירת האנשים שיסייעו לי בהובלת העיר. אני נרגש לשוב ולשרת את נצרת עילית ותושביה, אך תחושת ההקלה העצומה מלווה גם ברגשות קשים".

גפסו ציין, כי "היום הטיל עליי בית המשפט עונש של 6 חודשי עבודות שירות, אותן אבצע החל מחודש יולי, במוסד שיקומי במגדל העמק. אני כואב את תוצאות המשפט, אך מתעודד מההחלטה שלא להטיל עליי קלון, ולאפשר לי לשוב אל חיי הציבוריים החשובים לי כל כך".

גפסו הוסיף כי הוא איננו מתכחש ל"טעויות" כהגדרתו אותן עשה, "אחרי חשבונות הנפש, ואחרי ההכרה בטעויות שעשיתי, הגיע הזמן לפתוח דף חדש וטוב יותר. מחר, כשתעלה השמש - התחלה חדשה בחיי. תודה לכולם על האמון והתמיכה. חבריי, שותפיי לדרך, אין לי מילים להביע את התרגשותי מכם".

כאמור, הבוקר גזר בית המשפט המחוזי בחיפה על גפסו שישה חודשי עבודות שירות, לאחר שהורשע בעבירת שוחד. עם זאת, השופט קבע כי לא יוטל על גפסו קלון ולכן הוא יוכל להמשיך בתפקיד ראש העיר. כמו כן נידון גפסו למאסר על תנאי של שנה וקנס בגובה 20 אלף שקלים.

על סגנו של גפסו, עדי ברקו, נגזרו חמישה חודשי עבודות שירות שירוצו בבית החולים איכילוב בתל אביב.​

על פי כתב האישום, שמעון גפסו וסגנו עדי ברקו התנו את המשך העסקת בת זוגו לשעבר של אחד מחברי מועצת העיר, סמיון ברון, בהתפטרותו של ברון ממועצת העיר.