3 תושבי בת עין מואשמים בתקיפת ערבים וחייל

אחד הנאשמים, נער בן 17, מואשם גם שהיה בקשר עם החייל אלעד סלע המואשם בריגול, וקיבל ממנו מידע במטרה להכשיל את החקירה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ה

3 תושבי בת עין מואשמים בתקיפת ערבים וחייל-ערוץ 7
בת עין
ישי קרוב

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתבי אישום נגד צעיר בן 19 ששמו דוד אור שחר ושני נערים בני 16-17, תושבי בת עין

השלושה מואשמים בעבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, תקיפת עובד ציבור, היזק בזדון ממניע גזעני וכן עבירות נוספות.

אחד הנערים מואשם בעבירה נוספת של שיבוש מהלכי משפט, לאחר שהיה בקשר עם אלעד סלע, אשר שירת כחייל בחיל המודיעין ואשר העביר לו מידע מסווג אודותיו ואודות אחרים תושבי בת עין וכן ידיעות מודיעיניות אודות חקירות ומעצרים עתידיים. הקטין העביר מידע זה לאחרים, במעשיו אלו עשה הנאשם דבר בכוונה להכשיל חקירה פלילית.

על פי כתבי האישום, השלושה מואשמים בכמה מקרים של תקיפה על רקע גזעני. באחד המקרים תקפו השלושה עובד פלסטיני מתוך מניע גזעני. באותו מקרה תקפו השלושה גם חייל שהיה במקום וניסה לסכל את פעולתם.

במקרה אחר, לאחר שהשלושה זיהו ביישוב בת עין משאית חציר אשר בבעלות אדם ערבי ועליה כיתוב בערבית, הם החליטו ליידות אבנים לעברה בשל היותה בבעלות אדם ערבי.

עוד עולה מכתבי האישום, כי השלושה כרתו עצי זית אשר בבעלות ערבים סמוך לבת עין וריססו את הכיתובים: 'ערבים גנבים' ו'תג מחיר' על סלעים שהיו במטע. כתוצאה ממעשיהם נגרם למטע נזק של כ-30,000 שקלים.