נתניהו משוחח עם אל''מ לרדו
נתניהו משוחח עם אל''מ לרדוצילום: עמוס בן גרשום, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אחר הצהריים (שלישי) עם ראש משלחת הסיוע של צה"ל לנפאל, אלוף-משנה יורם לרדו, שנמצא במקום בו יוקם בית חולים שדה של צה"ל.

ראש הממשלה נתניהו אמש לראש המשלחת כי "המשימה החשובה ביותר כרגע זה לחלץ את הישראלים שנמצאים באוורסט, ולהשלים את הפינוי של הלאנג טאנג (האגמים הקפואים)''.

נתניהו הוסיף, ''הנחתי לבחון את האפשרות להצניח להם ציוד במסוקים או במטוסים, גם מזון, גם ביגוד וגם אמצעי חימום. תמסור דרישת שלום לכולם, בהצלחה ותמשיכו בעבודה".

אל"מ לרדו סיפר לראש הממשלה "נחתנו עם שחר כאן בקטמנדו, מיד פרקנו את הציוד, וכרגע אנחנו בעיצומן של התארגנויות, בניית בית החולים, ושאר המאמצים שאנחנו עושים, כולל המאמץ המיוחד של איתור הישראלים.

"כל ישראלי שיגיע אלינו, יקבל את כל צרכיו", הדגיש ראש הממשלחת, ''אנחנו פה מוכנים למשימה, חדורי מוטיבציה, ערוכים, גאים לייצג את המדינה ומקווים באמת להציל חיים ולהביא תוצאות''.

המטיילים חוזרים הביתה מנפאל

מוקדם יותר היום כינס נתניהו הערכת מצב במשרד ראש הממשלה בירושלים, בהשתתפות שר הביטחון משה יעלון, שר הפנים גלעד ארדן, מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שטרית, מפקד פיקוד העורף אלוף יואל סטריק, מנכ"ל מד"א אלי בין ונציגי משרד המשפטים, והמשרד לביטחון הפנים.

בפתח הערכת המצב אמר ראש הממשלה נתניהו, כי "אנחנו מתמקדים בשני מאמצים. המאמץ הראשון שלנו הוא לאתר ולחלץ את הישראלים שנמצאים במצוקה בנפאל ולאפשר להם חזרה בטוחה לארץ. לצורך כך אנחנו ממשיכים בפעילות מבצעית ומדינית גם מול ממשלת נפאל וגם מול גורמים אחרים".

"במקביל אנחנו מקימים בית חולים שדה בנפאל כדי לעזור לעם הנפאלי במצוקתו. אנחנו פועלים תחת שני עקרונות – כל ישראל ערבים זה לזה, וישראל מושיטה יד לסיוע הומניטארי בנפאל כמו גם במקומות רבים אחרים בעולם", הוסיף.

נכון לרגע זה ישנם 9 ישראלים המוגדרים מנותקי קשר, ועוד עשרות ישראלים שמיקומם ידוע, אך עדיין לא ניתן להגיע אליהם. בנוסף נמסר כי עד כה 338 ישראלים הושבו לישראל, בנוסף ל-25 תינוקות שנחתו כבר בישראל.