הייתי סגנו של זבולון המר, החינוך הכי חשוב

חבר הכנסת לשעבר משה פלד מסביר מדוע משרד החינוך הוא החשוב מבין התיקים. "נוגע בכל עם ישראל, עושה רפורמות ומכתיב סדר יום".

בני טוקר , ט' באייר תשע"ה

חה"כ לשעבר ואל"מ במיל' משה פלד, שכיהן בממשלת נתניהו הראשונה כסגן שר החינוך של זבולון המר מהמפד"ל, מסביר מדוע תיק החינוך הוא החשוב ביותר מבין משרדי הממשלה.

"זה לא שאני שמח שבנט לא קיבל את תיק הביטחון או החוץ, אבל הרבה יותר חשוב משני המשרדים האלה זה תיק החינוך", אומר פלד. ''אמרתי את זה לנתניהו גם ב-96'. תיק החינוך הוא החשוב ביותר לעתידה של מדינת ישראל, מגני הילדים, לנוער ועד לצבא".

פלד משוכנע שבנט יעשה מהפכה בעיקר בחינוך הבלתי פורמלי, "התיק הזה הוא עתידה של מדינת ישראל ואני שמח שבנט לקח את זה על עצמו, יש לו לעשות שם עבודה רבה בעיקר בחינוך הבלתי פורמלי, כמו של"ח, תנועות הנוער, המכינות הקדם צבאית, והמתנ"סים.

"בתיק החינוך אתה נוגע בכל עם ישראל, ושם אתה יכול לעשות רפורמות ולהכתיב סדר יום. להפוך את בתי הספר מבתי חרושת לציונים, למקום שמגדלים אנשים עם ערכים".

פלד מאמין שהבית היהודי עוד תהיה מפלגת שלטון, "הבית היהודי תרמה בבחירות האחרונות בין שמונה עד עשרה מנדטים לליכוד, מתוך אחריות לאומית וחשיבה נכונה וצודקת שאוי ואבוי אם השמאל יחזור לשלטון. נכון שהבית היהודי ירדה במנדטים אבל זה מתוך אחריות לאומית.

"אני סומך על יכולת הניהול של בנט במאת האחוזים, ושלושת התיקים שמדברים עליהם, חינוך, חקלאות ותרבות זה מכובד", כך חבר הכנסת לשעבר.