ההדרכה עולה קומה

הדרכה בסניפי "אריאל" כבר לא תהווה כרטיס כניסה להדרכה במפעלי התנועה. המתמודדים יתבקשו לעבור ימי מינויים והכשרות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ה

ההדרכה עולה קומה      -ערוץ 7
תנועת אריאל
תנועת אריאל

תנועת הנוער אריאל מעלה את הרף שמאפשר להתקבל לתפקידי הדרכה במפעלי התנועה, במגמה להעלות את איכות ההדרכה שניתנת בהם.

אם עד כה מקובל כי רקורד של הדרכה והמלצה מרכזי התנועה הספיק כדי להתקבל לתפקיד הדרכה בסמינריון, במחנה הקיץ בתנועה או בסניפים, מעתה המדריכים והמדריכות לשעבר צפויים לעבור ימי מיונים והכשרה בשילוב סדנאות שונות שבסופם ייבחרו הטובים ביותר לתפקידים המוצעים בתנועה.

הצעד החדש אותו נוקטת הנהלת "אריאל", יוצא לפועל לאחר עבודת מטה נרחבת בה הוחלט על שדרוג איכות ההדרכה במגוון התפקידים השונים. כנגזרת לכך, בנים ובנות המבקשים להתקבל לתפקיד הדרכתי יתבקשו מעבר לשליחת קורות חיים, המלצות ומשימות מאתגרות שונות בתחום ההדרכה

אלו שיתקבלו, צפויים להשתבץ בהתאם לכישוריהם לתפקידים השונים, כאשר ההעסקה בחלק מהתפקידים צפויה אף להימשך לאורך שנה שלמה. התפקידים כוללים בין היתר הדרכה בסמינריוני חורף וקיץ, הדרכה בימי עיון לסניפים וחודש ארגון, כתיבת חוברות, חומרי הדרכה ועוד.

בתנועה מספרים כי המהלך הינו חלק ממכלול צעדים שנועדו לשדרג את איכות ההדרכה והמקצועיות החל מרמת ההנהלה ועד לרמת המדריך והמדריכה במפגש עם החניכים.

נציין כי מתחילת השנה קיימה ההנהלה הארצית של "אריאל" מספר ימי הערכות מרוכזים במהלכם נפגשו עם רבנים, מחנכים ויועצים תחת הכותרת 'גישות בחינוך הנוער בעידן הנוכחי', ועברו השתלמות מעשית במגוון תחומים הנוגעים לנוער במסגרת לא פורמאלית.