טקס החלפת מפקדים
טקס החלפת מפקדים צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה יעקב (יקי) דולף מונה היום (רביעי) לתפקיד מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה.

טקס המינוי נערך במפקדת החטיבה במעמד מפקד פיקוד הדרום - אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, מפקד אוגדת עזה - תת-אלוף איתי וירוב, מפקדי ולוחמי החטיבה הצפונית, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה יעקב (יקי) דולף החליף בתפקידו את אלוף-משנה ירון פינקלמן, אשר כיהן בתפקיד זה במשך שנתיים.

מפקד אוגדת עזה אמר כי במהלך מבצע צוק איתן סיכל צבא ההגנה לישראל, פיקוד הדרום, אוגדת עזה ובתוכה החטיבה הצפונית תוכנית חמא"ס זדונית, "שהשלכותיה והשפעתה האסטרטגית רבות משמעות. במלחמת 'צוק איתן' הייתם הראשונים להערכות, המובילים להילחם וכשנסתיימה האש לעצב את קו ההגנה ובלי רגע דל להחל ולהיערך למלחמה הבאה".

מפקד החטיבה היוצא, אלוף-משנה ירון פינקלמן, אמר, "זכיתי להיות מפקדכם בשעת מלחמה ארוכה, מבחן עליון למפקד שדה. שהרי כל מי שהיה בשדה הקרב יודע כי המילים והחוקות עומדים בו בעירומם. אציין שהגבורה כערך, כסמל, כמעשה מול אש מזנקת, למען לא יפגעו אזרחים בהגנת המולדת. יודע את מחירה, חיי פקודיי, חיילי וחבריי. יקי מקבל הפיקוד, ערכי, מסור, מנוסה, לחמנו יחדיו בעזה, מכיר ביכולותיך, מעריך את סגולותיך, יודע כי תוביל ותצליח. לא תמה הדרך, מבחנים לפנינו, בטוחני כי תצליחו, תמה תקופה, הייתי חלק מהנוף, מעתה אני אורח".

מפקד החטיבה הנכנס, אלוף-משנה יעקב דולף, אמר כי "החטיבה הצפונית הינה חטיבה מובילה אשר במאמצים ובדמים רבים, בזכות מורשתה ואנשיה הביאה חוסן וביטחון, והשפיעה כה רבות על מדינת ישראל ועל החברה הישראלית. חטיבה, אשר ייעודה ומשימותיה הן במרכז הוויתו של צבא ההגנה לישראל. היום אני מקבל עליי בכבוד רב את המשימה הכל כך חשובה - הפיקוד על החטיבה הצפונית בגזרת רצועת עזה, בתחושת אחריות ושליחות רבה, מוכן ונכון לאתגר הגדול להוביל את החטיבה - בלחימה ובהערכות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו