ממפגני הזיכרון הקודמים
ממפגני הזיכרון הקודמיםהתנועה הליברלית החדשה

לצד מפגני וצעדות האחד במאי הצפויות להתקיים על ידי תנועות שמאל וארגונים שונים מחר (שישי), תקיים התנועה הליבראלית החדשה יחד עם מרכז איין ראנד בישראל גם השנה את המפגן לזכרם של 100 מיליון קורבנות הקומוניזם והתכנון המרכזי.

מארגני האירוע מבהירים כי המצעד אותו הם מתכננים יתקיים "במחאה על הגלוריפיקציה שעורכים גופים ישראליים למשטרים הקומוניסטיים ולשיטה שגבתה את חייהם וחירותם של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם".

כאמור, זו השנה הרביעית בה מתקיים האירוע. נזכיר את דבריו ביומן ערוץ 7 של בועז ארד, ממייסדי התנועה הליברלית החדשה ויוזם העצרת, שהסביר: "אל מול אלה שמרוממים את רוצחי העמים השפלים ביותר בהיסטוריה, יש צורך להעלות על נס את זכרם של עשרות המיליונים שכל חטאם היה שחיו תחת דגלים אדומים וסבלו מהניסוי החברתי הגדול בהיסטוריה. ראוי להפוך את האחד במאי ליום זיכרון".

"תחת שלטון סטאלין בברית המועצות נרצחו בין 8 מיליון ל-61 מיליון בני אדם. ניסיונו של מאו צ'טונג לחדש את פניה של סין באמצעות סוציאליזם הוביל לרצח של בין 30 מיליון איש ל-42 מיליון נוספים. שלושה מיליון עד שלושה וחצי מיליון קורבנות מצאו את מותם ברעב באוקראינה, ובמשטר הקמר רוז' נרצחו 1.4-2.2 מיליון איש", מנה ארד.

ארד, המשמש גם כמנכ"ל מרכז איין ראנד, מוסיף ואומר כי "מתברר שקל מאוד לאנשים לשכוח את ההיסטוריה. במקום לעשות מאמץ ולמחות מעל פני האדמה כל זכר של המשטרים הטוטאליטריים שרמסו את אזרחי העולם במאה העשרים, ועד היום מטילים את חיתתם על רבים בעולם. ישנן קבוצות בישראל שמתעקשות להעלות על נס את פועלם של אלה שבשם של אידאלים מוטעים רמסו את בני האדם, שללו את חירויותיהם וטבחו בהם חדשות לבקרים. גם בישראל שילמנו ואנו עדיין משלמים מחיר יקר עבור הניסיון הסוציאליסטי שהוריד לטמיון משאבים עצומים ופוגע בשגשוג וחירות אזרחי ישראל".

את צעדת המחאה המתוכננת יפתחו הפעילים בבוקר יום שישי בכיכר רבין "כדי להזכיר לכל מי שמבקש לשכוח את הקורבנות, את בני האדם ואת החירות שאבדה ובקושי רב הושבה", כלשונו של ארד.

בתנועה הליבראלית קובעים כי "חג אמיתי לפועלים ויצרנים והקלת תנאי עבודה יתרחשו רק דרך חירות ולא דרך שיעבוד וכפייה. כאשר יבוטלו מיסים, בירוקרטיה וחוקים נוקשים, נוכל ליהנות כולנו משגשוג וירידה ביוקר המחיה בישראל".