ארגון "צורבא מרבנן" מהווה גשר בעולם ההלכה, מן המקרא, הש"ס והפוסקים, ועד ההלכה האקטואלית בימינו.

כולנו נתקלים במרוץ החיים, בשאלות הלכתיות המתעוררת בהתאם לתנאי החיים המשתנים. כאשר לומדים הלכה, צוברים עם הזמן ידע הלכתי מעמיק, המנחה אותנו כיצד לנהוג, ומה לעשות כשעולות תהיות הלכתיות כאלה ואחרות, ואז מבינים את חשיבות שימת הדגש על לימוד ההלכה.

מכון 'צורבא מרבנן' שם לו למטרה, לפתח דרכי לימוד להוראת ההלכה, ולהביא את עולם ההלכה בפני כל יהודי הרוצה ללומדה באופן יסודי, סדור וחוויתי ולאחרונה סיימו כעשרת אלפים משתתפי השיעורים מחזור לימוד של ארבע שנים, ועומדים בפני תחילתו של מחזור לימוד חדש.

שיטת הלימוד של צורבא, מתבצעת בדרך של ליקוט סעיפים ונושאים חשובים מתוך חלקי השו"ע בהם אנו נתקלים בחיי היום יום, בתוספת העמקה ואקטואליה מעשית ההלכתית, התואמת את אורח החיים כיום.

במרכזי הלימוד של "צורבא מרבנן" לומדים בצוותא אנשי עסקים, בעלי בתים, סטודנטים, ובוגרי ישיבות. המסרים ושיטת הלימוד בהירים, קליטים, ומאפשרים השתתפות פעילה ופורייה לכל לומד. מוקדי השיעורים פרושים ברחבי הארץ בבתי כנסת, בתי מדרש ובבתים פרטיים.

לאחרונה התקיים כנס סיום מחזור לימוד "צורבא מרבנן" בו השתתפו למעלה מ - 120 רבנים ומגידי שיעורים בהם הרב יעקב אריאל, הרב יהושע שפירא, חברי הכנסת אורי אריאל וניסן סלומינסקי, ומשפחת אלימלך, מבעלי משרד הפרסום "גל אורן "BSD התומכת במכון לעילוי נשמתו של אב המשפחה, מייסד החברה, מיש אלימלך ז"ל.

ראש מכון "צורבא מרבנן", הרב בן ציון אלגאזי, אמר בדבריו בכנס, "בקרוב אנו מתחילים מחזור לימוד חדש, זו הזדמנות מצוינת עבור כל אחד ואחד להצטרף לעולם ההלכה, להכיר, לדעת ולהפנים, את רוחב הפסיקה ועומקה. אני מזמין את כל מי שחפץ ליבו בלימוד יסודי של כלל ההלכות הנוגעות לחיי המעשה, לבוא ולהצטרף לאחד מ - 350 מרכזי צורבא הפרושים ברחבי הארץ והעולם".