העובדים החרדים לדרעי: קח את הכלכלה

פורום האקדמיים החרדים ליו"ר ש"ס: דרוש את משרד הכלכלה שיכול להועיל רבות לחרדים שעובדים לפרנסתם.

חיים לב - ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ה

מחכה שיאלצו אותו לחזור. דרעי
מחכה שיאלצו אותו לחזור. דרעי
צילום: יונתן סנדלר. פלאש 90

לחץ פנים-חרדי: פורום האקדמיים החרדים שיגר מכתב ליו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי המבקש ממנו שלא לזנוח את הצעת תיק הכלכלה על פני תיק הפנים.

"אנו חברי פורום חרדים אקדמאים העמלים לפרנסתם, פונים אליך בזאת בעת נעילת שער להביא בחשבון את טובת מצביעך השקופים הנושאים את עיניהם לתנועת ש"ס ולעומד בראשה, שיפעלו באופן ישיר לטיפול במצוקות היום יום", כתבו חברי הפורום.

בדבריהם הזכירו לו כי ישב עמם ערב הבחירות והבטיח להם לייצגם נאמנה. לטענתם, באמצעות משרד הכלכלה ניתן להועיל רבות לעובדים החרדים.

"במהלך מערכת הבחירות נפגשנו איתך לא אחת, והגענו להבנות בכל הקשור לטיפול  בצורך האדיר בתעסוקה הולמת לחרדים, ובכל הקשור לאפליית חרדים במקומות תעסוקה בכלל ובמגזר הציבורי בפרט. כמו כן בסוגיית המעונות שמהווה נטל כלכלי אדיר לבעלי משפחות. אי לכך, אנו פונים אליך בפנייה אישית ומבקשים כי תדרוש את משרד הכלכלה תחת הנהגתך. אנו סמוכים ובטוחים כי ביכולתך לשנות את התמונה להביא רווחה פרטית ולאומית".

יו"ר הפורום עו"ד ארז מלול, אחד מיוזמי המכתב, אמר כי "הבדיקה שלהם נעשתה לאחר ההבנה שמשרד הפנים קוצץ באופן משמעותי ולאור ההדלפות בתקשורת כי משרד הכלכלה הוא אחד התיקים המוצעים לדרעי ובשל כך הם החליטו לפעול לשכנע את דרעי ללכת למשרד שיכול לסייע לציבור השקופים הרבה יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בשעה זו עם יו"ר ש"ס אריה דרעי, לאחר שנתניהו הודיע מוקדם יותר כי הוא מקבל את דרישת ש"ס למע''מ אפס על מוצרי יסוד.