"השמאל החמיץ את ההזדמנות"

דניאלה וייס: לא שבעת רצון מהתייחסות נתניהו לבנייה בהתיישבות, אך השמאל רצה להיפטר מיו"ש ועדיף ממשלת ימין גם אם הבנייה תתקדם לאט.

ני טוקר , י"ב באייר תשע"ה

"השמאל החמיץ את ההזדמנות"-ערוץ 7
נתניהו בכיכר רבין, לפני הבחירות. ברקע: דניאלה וייס
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

דניאלה וייס, יו"ר תנועת ההתיישבות נחלה ומי שארגנה את עצרת המחנה הלאומי הגדולה לפני הבחירות, אומרת לערוץ 7 כי מבחינתה גם אם לא יכריזו על הפסקת ההקפאה, הימין ניצח.

"נכון שההתייחסות של נתניהו לנושא יהודה ושומרון והבנייה שם, היא התייחסות שאינה משביעת רצון, אבל כשאני מאזינה למנהיגי המחנה הציוני, אני מבינה שהם רצו להיפטר מיו"ש ולכן עדיפה ממשלה ימנית שאין לה תכניות לפגוע בהתיישבות, גם אם היא תקדם לאט את הבנייה".

לדבריה, ''מוראו של אובמה על נתניהו גדול מהצו המקורי ליישב את כל ארץ ישראל, אבל כשממול זה עומדים הרצוג וחבריו שאומרים שהגיע הזמן להיפרד מיו"ש, ושתהיה כאן מדינה פלשתינית לצד מדינת ישראל אז הבחירה היא ברורה. והבחירה צריכה להיות בין מי שעושה דברים בצורה לא משביעת רצון לבין מי שרוצה להרוס".

וייס מתארת את מחנה השמאל כמי שחרב עליו עולמו. "הם לא מצליחים להכריע לגבי יהודה ושומרון, הם יודעים שהייתה כאן נקודת הכרעה שמבחינתם הוחמצה. את זה אנחנו הבנו כשארגנו את העצרת הגדולה והמאוחדת".

וייס מחזקת את ידיהם של אנשי הבית היהודי שלדבריה נהגו בתבונה כשהצהירו שיהיו חלק מהממשלה. "משרד החקלאות עם החטיבה להתיישבות זו עדיין עוצמה, משרד החינוך גם חולש על מרחבים עצומים. אני מחזקת את ידי נפתלי בנט, אורי אריאל ואיילת שקד שנוקטים במדיניות נבונה, מצד אחד הם לא מוותרים על הכול, אבל מבינים שיש כאן מטרה אסטרטגית, להיות שותפים מעשיים בממשלת ימין.

"אני יודעת שלא קל להם, כי תמיד נוח למי שלא צריך לקבל הכרעות או לצעירים חסרי ניסיון לבוא ולומר שצריך לדרוש את הכול".

וייס לא מרוצה מהדיבורים של ממשלת אחדות. "אני בקשר עם כל אחד מראשי הליכוד והבית היהודי, ולמרות שכל המגעים על ממשלת אחדות הוכחשו, אני לא לגמרי רגועה. אנחנו גם שומעים כל הזמן את הלחצים שמופעלים עלינו מהבית הלבן, אין ספק שזה משפיע על הליכוד, לכן עד שלא תהיה הכרזה על הקמת ממשלת ימין, אני לא רגועה".