בחודש הבא, תתקיים בתל אביב, תערוכת Israel Defense לצבא, משטרה וביטחון פנים.

התערוכה, שמתקיימת זו השנה השביעית, הינה התערוכה הביטחונית הבינלאומית המובילה בישראל, ויוצגו בה מגוון של מוצרים, פיתוחים טכנולוגיים וחידושים מהארץ ומחו"ל.

התערוכה מייצרת הזדמנויות עסקיות למפגשים בין משתמשי הקצה השונים מגופיים ביטחוניים בכל העולם, ומשמשת כפלטפורמה נהדרת לשיתופי פעולה בינלאומיים.

תעשיית הביטחון הישראלית הינה מן המתקדמות והטובות בעולם ומדורגת במקום ה-14 בעולם בהיקף הוצאות הביטחון. על פי נתוני השנה האחרונה, מחזור הייצוא של תעשיית הביטחון מוערך בלמעלה מ-7 מיליארד דולר, והיא זוכה להתעניינות בינלאומית רבה. כמו כן, ישראל מייבאת מידי שנה ציוד ביטחוני בשווי של 2.8 מיליארד דולר – הייבוא ה-2 בגודלו לישראל.

לתערוכה צפויים להגיע 250 מציגים מ-20 מדינות, 80 משלחות רשמיות בינלאומיות, 12,000 מבקרים מקצועיים עם 86% כח קנייה, ומתוכם כ-2,000 מבקרים ממעל 90 מדינות.

לאור הצלחת התערוכה בשנים קודמות, מצפים המארגנים למספר שיא של משלחות ביטחוניות מרחבי העולם. בין היתר יגיעו משלחות מהמדינות: דרום סודן, אוסטרליה, אזרבייג'ן, ברזיל, ארה"ב, אסטוניה, גרמניה, איטליה, הודו, מונגוליה, הולנד, סלובקיה, אורגוואי, ניגריה, צ'כיה, מולדובה, מונטנגרו, פיליפינים, יוון, פנמה ועוד.

הארט פלדמן, מנהלת תערוכת ISDEF: "הקיץ האחרון, כמו גם העימותים האחרונים, חשפו את הצורך בסנכרון בין כוחות הביטחון והמודיעין לבין ההגנה על העורף וכוחות השיטור וההצלה. עובדה זאת עומדת לצד החשש ההולך וגובר בישראל ובאירופה מהאסלאם הרדיקאלי והאיום אשר מצריך הגנת גבולות ובטחון פנים לצד כוחות צבאיים לנטרול האיומים. התערוכה השנה תדגיש את שיתוף הפעולה והוורסטיליות הרבה באמצעים והמערכות אשר עומדות היום לרשות כוחות הביטחון השונים בארץ ובעולם".

בתערוכה יוצגו בין היתר מספר מערכות ובהן:

מערכת מיוחדת לזיהוי מקור ירי.

המערכת פועלת באמצעות ניתוח אקוסטי, וניתנת להרכבה בקלות על גבי נשק אישי.

מערכת הPEARL מאפשרת לכוח רגלי לאתר את מיקומו של אויב הפותח באש לעברו בטווח של עד 1000 מטר, ויעילה נגד סוגים רבים של תחמושות, אף כאשר הן נורות מנשק שעליו מורכב משתיק קול.

המערכת הוכחה כיעילה הן בשטח לחימה בנוי והן בשטח פתוח, ומכוונת את הלוחם באופן מהיר ואינטואיטיבי אל עבר האויב, גם אם הלוחם נמצא בתנועה או תופס מחסה.

המערכת נמצאת בשימוש מספר צבאות בעולם, ולאור אופי הלחימה במבצע צוק איתן בו איום הצליפה היה אחד המשמעותיים והקטלניים ביותר, כעת נשקלת האפשרות לשלב את המערכת בכוחות היבשה בצה"ל.

רחפן חדש, פרי פיתוח של החברה הישראלית CLEAR CUT.

מדובר ברחפן שיכול לטוס למשך שעה ועד למרחק של ק"מ. הרחפן קל לנשיאה ויכול להיות מופעל על ידי מפעיל אחד. השימוש ברחפן זה הוא מאוד אינטואיטיבי, וכל אחד לאחר הדרכה של שעתיים יכול כבר להפעילו. הבידול של הרחפן של ClEAR CUT לעומת מתחרים אחרים בשוק הוא הגוף הרחב והאווירודינאמי שלו, היותו אטום לגשם, קל משקל, ועמידות איתנה בתנאי מזג אוויר.

כמו כן, הרחפן לא עושה שימוש במייצב תמונה - מה שחוסך עלויות של כ-20 אלף דולר.

הרחפן מיועד לכל מי שרוצה לקבל תמונה אווירית בזמן אמת - שימוש צבאי, יחידות חילוץ והצלה, כבאות, חברות אבטחה וכו'.

מערכת התרעה של חברת evigilo


החברה מפתחת ומיצרת מערכות התרעה רב ערוציות לממשלות, רשויות מוניציפליות ואירגונים, במצבי חירום.

המערכת הצילה אלפי אנשים, בצונאמי ורעידת האדמה בצ'ילה באפריל 2014, כאשר מיליוני צ'יליאנים בקו החוף התפנו מבתיהם באופן מיידי עם קבלת ההתרעה, אשר נשלחה למכשיר הטלפון הנייד שלהם.

הסטארט-אפ הישראלי פיתח פלטפורמה מבוססת מיקום להפצת התרעות בערוצים שונים: טלויזיה, רדיו, אינטרנט, מחשבים, רשתות אינטרנט, שלטי חוצות, סירנות ועוד.

בין היתרevigilo פיתחה ומימשה את מערכת ההתרעה הלאומית של מדינת ישראל אשר תפקדה באופן מלא בצוק איתן. המערכת ממשיכה לשמש את פיקוד העורף ומשטרת ישראל גם כיום בהתמודדות עם אירועי חירום ומאפשרת תקשורת מהירה וחסינה מבוססת מיקום עם ציבור גדול בזמן אמת. בסופת השלגים שפקדה את ישראל בשנה שעברה, נעשה שימוש במערכת כדי לשלוח הודעות הממוקדות ביישובים נצורים. בזמן חירום, תוכל אוויגליו לשלוח הודעות ל-11 מיליון מכשירים סלולרים בישראל בתוך 3 שניות.

המערכת המשמשת כיום את ממשלת ישראל וממשלת צי'לה ומצויה בשלבי פיילוט במעל 30 מדינות מרחבי העולם בין היתר: סינגפור, אזרבייג'אן, פיליפנים, קולומביה, מקסיקו, ברזיל, רוסיה, ניו זילנד ועוד.

מערכת ההתרעה המוניציפלית של חברת evigilo מותקנת כבר יותר משנתיים במוקדים עירונים בישראל ונפרשת כעת ברשויות מקומיות באוסטריה, בלגיה, פרו וצ'ילה.

לאור הצלחת הפרוייקטים הממשלתיים והעירוניים החברה סיימה לפתח את מערכת ההתרעה האירגונית והחלה בהטמעה של הפתרון בארגונים בישראל כגון : בנקים, חברות ביטוח, תשתיות קריטיות, דלק, תחבורה. זאת על מנת לתמוך בהמשכיות העיסקית במקרים כגון מתקפת סייבר, שריפה, ואירועי חירום משמעותיים.

המערכת של eVigilo הינה בעלת הניסיון הטכנולוגי והמבצעי הרב ביותר, והמערכת היחידה אשר נבחנה בתנאי חירום, קיצוניים לאורך זמן ותיפקדה ללא דופי. רק בשבוע שעבר בזמן התפרצות הר הגעש בצ'ילה בוצע הפינוי שוב באמצעות מערכת ההתרעות של החברה.

הצוות המוביל של החברה מונה מומחים בכירים בהגנת העורף ומומחים טכנולוגים מהטובים בעולם הכוללים בין היתר את אלוף פיקוד העורף לשעבר האלוף (מיל') ג'רי גרשון ואת ראש אגף תקשוב לשעבר האלוף (מיל') עמי שפרן.

בית חולים שדה בתוך עשר דקות

חברת עילית אלומיניום, חברת הבת של ELITE ALUMINIUM CORP האמריקאית, מייצרת ומשווקת מבנים ניידים, המאפשרים מתן היערכות מהירה למתן מענה הולם ומיידי בשטח האירוע, בעת מצבי חירום שונים, בין היתר במקרה רעידת אדמה.

המבנה הנייד יכול לשמש כבית חולים שדה, מרכז פיקוד חירום, חפ"ק שטח, מתקן צבאי, מבנה המספק גם מקום מנוחה והתרעננות לכוחות הפועלים בשטח, מטבחים ניידים ועוד.

היכולת של המבנים לספק מענה מקיף לצרכים העולים ומתעוררים בשטח בעת מצבי חירום, הופכת אותם לאידיאלים לשימוש במקרים אלו. אך אם לא די בכך, שיטת הפתיחה והקיפול המהירה של המבנים שהופכת אותם לאידיאלים אף יותר.

המבנים בנויים מחומרי גלם איכותיים המבטיחים למוצר עמידות גבוהה מפני נזקי מזג אוויר, רטיבות עובש ועוד. המבנים בנויים בשיטת בניה מודולארית ולכן הם נוחים וקלים מאוד לפתיחה וקיפול. כל שנדרש הם מספר כלי עבודה ושלושה אנשים עם הכשרה בסיסית. תוך 10 דקות בלבד יעמדו לרשות הכוחות הפועלים בשטח מבנים ניידים, המתאימים למגוון רחב של שימושים

היתרונות הרבים של המבנים הניידים הופכים אותם למתאימים ביותר לשימוש בעיתות חירום ומשבר: ניוד קל, קיפול ופתיחה תוך מספר דקות בלבד,תשתיות מוכנות, עמידים בפני נזקי מזג אוויר שונים, ללא כל תחזוקה נדרשת

המבנים הניידים מותאמים למגוון רחב של צרכים הודות לתשתיות השונות הקיימות בהם. במבנים קיימת תשתית חשמל המאפשרת חיבור מיידי לגנרטור ותשתית לחיבור מים וביוב המאפשרת חיבור לשירותים ניידים בשטח, מקלחות, מטבחים וכדומה.

בנוסף קיימים תשתיות תקשורת שונות, בכלל זה טלפוניה ואינטרנט. תשתיות אלו מותאמות לכלל הצרכים העולים בשטח וחוסכות היערכות נוספת ותלות באנשי מקצוע נוספים, אשר בעיתות חירום עלולות לגזול זמן יקר ואף לעלות בחיי אדם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו