ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) נאם את נאום הבכורה שלו במליאת הכנסת ופרס את משנתו הערכית והפוליטית עם קריאת כיוון לעשייה, אותה יקדם בכנסת הקרובה.

סמוטריץ' פתח את נאומו במקורות מגוונים העוסקים בכיסופים ובקשיים הרבים שעברו על עם ישראל עד שזכה לחיות ולהיות חלק פעיל בתהליך הגאולה. הוא המשיך במילות תקווה על חוסנה הלאומי של מדינת ישראל, על האמונה והביטחון בצדקת דרכה של הגאולה הממשמשת ובאה- מתוך חיבור של העם, לארץ ישראל ולתורת ישראל.

בהתייחסו לתהליכים המדיניים, ציין סמוטריץ' כי צריך להתעלות מעל נבואות הזעם של מטפחי הדיכאון הלאומי וקרא להחזיר את זקיפות הקומה, את גאוות היחידה ואת האמונה הגדולה בצדקת דרכה של הציונות.

הוא ציין שעומדים לפני עם ישראל משימות רבות וחשובות, משימות של בניית העם והארץ, של קיבוץ גלויות, של קירוב פריפריה ומרכז והכל מתוך שמחה ואמונה, "כאן בארץ ישראל לא תקום חלילה מדינה פלסטינית, לא כי אין לנו פרטנר מתאים... אלא כי זו ארץ שלנו".

במהלך נאומו יצא ח"כ סמוטריץ בקריאה לחברי הכנסת להחזיר את אמון הציבור בשוכני משכן הכנסת, על ידי נטילת האחריות והסמכות בהתוויית המדיניות ובניהול שיח מעמיק בנועם ובכבוד הדדי על הנושאים החשובים.

בנוסף קרא סמוטריץ' לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לציין את שנת העשור לגירוש מגוש קטיף בסימן 'טעינו-מתקנים'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו