להב"ה: סדרנים שאינם יהודים הטרידו מתפללות

בשיחה עם ערוץ 7 מספרים פעילי להב"ה כיצד מנעו מסדרנים שאינם יהודים להטריד מתפללות שהגיעו לפקוד את ציון הרשב"י.

חיים לב - ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ה

להב"ה: סדרנים שאינם יהודים הטרידו מתפללות-ערוץ 7
דוכן להב"ה במירון
צילום: חזקי עזרא

בין קהל המוני המתפללים במירון נרשמו מספר אירועים שהעיבו על השמחה הגדולה על ציונו של התנא האלוקי.

בין הארגונים שהציבו דוכני התרמה על הר מירון בדרך העליה לקבר, הוא ארגון להב"ה הנאבק כל השנה בהתבוללות בנות ישראל עם בני מיעוטים. בשיחה עם ערוץ 7 מספרים הפעילים כיצד מנעו מסדרנים שאינם יהודים להטריד מתפללות שהגיעו לפקוד את ציון הרשב"י.

"זה קורה כל שנה, והשנה אף הצלחנו לפעול במהלך ההילולא כדי למנוע מקרים כאלה", סיפר פעיל הארגון, "קיבלנו דיווח על סדרנים שאינם יהודים שהוצבו באחד החניונים המטרידים מתפללות. פעילי הארגון נשלחו לשם על ידינו והצלחנו למנוע את התקרית המבישה".

בשבוע שעבר הואשם ארגון 'להב"ה' שנכנס אל לב הסערה במחאת בני העדה האתיופית ואף הלהיט את הרוחות בכיכר רבין.

בנצי גופשטיין, יו"ר להב"ה, התייחס ביומן ערוץ 7 לדיווחים ודיווח על כוונתו לתבוע את ערוצי הטלוויזיה המובילים שהאשימו אותו ואת ארגונו בעידוד אלימות בהפגנה.

"הייתי בהלך כששמעתי על כך. הייתי באותה שעה בטיפול מאוד קשה של בת, ופתאום אני שומע שמאשימים אותנו כמי שהיו הראשונים שזרקו אבן", פותח גופשטיין ומזכיר כי הוא ואנשיו הגיעו להפגנה הקודמת, ביום חמישי במרכז ירושלים, "הגענו להפגנה ביום חמישי בירושלים עם הפעילים שלנו כהזדהות עם בני העדה האתיופית נגד אלימות המשטרה מול האתיופים, מול חרדים, מול מתנחלים, אבל היה נראה לי שההפגנה בתל אביב זה כבר מוגזם והעניין מיצה את עצמו ולכן לא היינו שם, לא אני ולא הפעילים".