הרכב הגנוב
הרכב הגנובצילום: דוברות המשטרה

א', אחות מהישוב טלמון שבמועצה האזורית מטה בנימין, חזרה אתמול בלילה לביתה, לאחר עוד משמרת בבית החולים תל השומר בו היא עובדת.

כשהגיעה לצומת דולב הסמוך לצומת שילת המרכזי, התנגש ברכבה מאחור רכב ובו שני נוסעים.

א' נעצרה מיד והמתינה לנהג הרכב הפוגע. כאשר נהג הרכב וחברו התקרבו לרכבה, היא פתחה את חלונה לצורך החלפת פרטים. לפני כן עקף אותה הרכב הפוגע ונעמד לפניה ובזמן הזה הספיקה א' להתקשר לבעלה, לספר לו על המקרה ולבקש שיגיע, וכן להודיע למוקד הביטחון.

במוקד שאלו אותה אם הפוגע הוא יהודי או ערבי והיא, שכבר היתה בנוכחות הפוגעים אשר היו ערבים אמרה "אני בסיטואציה מאוד מורכבת". 

א' לא חששה או פחדה והחלה לשוחח עם הפוגעים, הם היו נינוחים ורגועים והיא לא חשה כי נשקפה כל סכנה מבחינתה. "דיברנו 4-5 דקות ולא חשתי מאויימת כלל. הם היו מנומסים ולא הורגש מתח באויר".

צמד הפוגעים ביקשו ממנה להסדיר את העניינים, אך מיד שא' סיפרה שבעלה יגיע בתוך זמן קצר ויסגור את הפרטים מולם, הכניס אחד מהם את היד פנימה לתוך הרכב, שחרר אותה מהחגורה, פתח את הדלת ושלף אותה באלימות מרכבה.

לאחר שהפלסטיני זרק את א' מרכבה הוא נכנס פנימה לתוכו ונסע משם במהירות. גם את הפלאפון שלה הם הספיקו לחטוף מידה ותיקה האישי של א' נשאר ברכב. הפוגע השני רץ לרכב שאיתו הם פגעו בה ונסע משם במהירות יחד עם רכבה של א'.

א' ההמומה סיפרה היום כי "בהתחלה הם דיברו איתי והיו נחמדים. אני מכירה את השכנים שלי בסביבה ומטפלת באוכלוסיה ערבית כחלק מתפקידי כאחות בבית חולים. לא ציפתי שכך תסתיים התאונה. אני אדם מחושב, אם הייתי יודעת שזה מה שעלול לקרות הייתי נוסעת משם במהירות".

היום א' הגישה תלונה במשטרה ונחקרה על ידי השב"כ. היא מתאוששת מהמכות היבשות ומהטראומה מליל אמש בביתה.

מהמועצה האזורית מטה בנימין נמסר, כי "המועצה תרענן את הנהלים לתושבים ולפיהם כאשר תושב נוסע בודד בכביש, גם תאונה שלכאורה נראית תמימה עלולה להיות מלכודת. אין לעצור אלא לנסוע ליישוב הקרוב ולהתקשר מוקדם ככל הניתן למוקד בנימין".