היערכות בלונדון
היערכות בלונדוןפלאש 90

הבחירות בבריטניה: חבר הפרלמנט הבריטי ג'ורג' גאלאוויי, שהתבטא בעבר כמה פעמים נגד ישראל ונגד יהודים, הפסיד את מושבו בבחירות שהיו במדינה ביום חמישי האחרון.

גאלאוויי נודע בשורות התבטאויות חמורות נגד ישראל והיהודים. לדבריו, הקמת ישראל היא הטרגדיה של הפלסטינים. שנאתו לישראל נעוצה בתמיכת ארצות הברית בה, ובאמונתו כי ישראל היא "חלק מהשליטה האימפריאליסטית של ארצות הברית במזרח התיכון".

כמו כן קרא מספר פעמים להטיל עיצומים כלכליים על ישראל ולבודד אותה מבחינה בינלאומית. עוד השווה בין פלישת ישראל ללבנון ב־ 1982 לפיגועי 11 בספטמבר. במהלך מלחמת לבנון השניה השתתף בהפגנות רבות נגד ישראל ובמהלך אחת מהן הניף את דגל חזבללה. כמו כן הרבה לשבח את מנהיג הארגון חסן נסרללה.

במהלך מבצע 'צוק איתן' הכריז גאלאוויי על מחוז ברדפורד, אותו הוא מייצג בפרלמנט, כאזור נקי מישראלים, כלומר במחוז זה לא ימכרו מוצרים מישראל וכן תיירים מישראל אינם רצויים בו. במחוז ברדפורד גרה קהילה מוסלמית גדולה. הכרזה זו גררה גינויים וכן הוגשה במשטרה תלונה כנגד גאלאוויי . חודש לאחר מכן הותקף גאלאווי בלונדון ולסתו נשברה. לדברי גאלאווי התוקף צעק הערה על השואה אך לא ידוע אם הוא יהודי.

רק לפני שבועיים נטען כי גאלאוויי מימן מהכספים שקיבל רכישות פרטיות כמו ארוחות לו ולמשפחתו ופעילות של ארגון 'ויוה פלסטינה', שפועל למען תושבי עזה ונגד ישראל. על פי החוק, אם יימצא אשם, עלול היה גאלאוויי לאבד את מקומו בפרלמנט ואף לעמוד בפני עונש מאסר. כעת בכל מקרה הוא אינו יכול לאבד את מקומו בפרלמנט כיון שהפסיד אותו בבחירות, אך עדיין הוא נתון לאיום עונש המאסר.