מדוע אנשי דאעש מחבקים את הנידונים למוות?

החיבוק לפני ההוצאה להורג מלמד, כי הנידונים התוודו על פשעיהם וחזרו למוטב, ובכך טיהרו את הנפש לפני כניסתה לגן העדן.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"א באייר תשע"ה

מדוע אנשי דאעש מחבקים את הנידונים למוות?-ערוץ 7
מחבלי דאעש בעיראק
רויטרס

בשבוע החולף פרסמה המדינה האסלאמית של דאעש תמונות המתעדות הוצאה להורג נוספת של שני גברים ש"הורשעו" בסטייה מינית בשל נטייתם למעשי סדום.

אתר "דיילי ביסט" דיווח, כי משטרת המוסר של דאעש מפעילה אנשים המפתים גברים למפגשים אינטימיים על מנת לחשוף את נטיותיהם המיניות לשם הפללתם.

בתמונות שפרסמה המדינה האסלאמית נראים שני הנידונים למוות זוכים לחיבוק אוהב וחם של אנשי דאעש אשר ממלאים את תפקיד המוציאים להורג.

זמן קצר לאחר החיבוקים נסקלו השניים באבנים עד למותם. על פי דת האסלאם, האבנים המשמשות לסקילה צריכות להיות בגודל שאינו גורם למוות מיידי.

בית דין אסלאמי מוציא פסק דין על הוצאה להורג על בסיס עדויות ו/או הודאה של הנאשם. החיבוקים במקרה זה מלמדים, כי הנידונים למוות הודו על חטאיהם וחזרו למוטב.

גזר הדין אינו מתבטל בגין ההודאה והחזרה למוטב, ואולם הם זוכים על פי האמונה האסלאמית להגיע לגן עדן ככל מאמין מוסלמי אחר.

אמונה זו נשענת על הסונה, היא דרך חייו והתנהגותו של מוחמד שתועדה במסורת. על פי המסורת האסלאמית, אישה פנתה למוחמד וסיפרה לו שהרתה מחוץ לנישואין. הוא עשה עצמו כלא שומע בגין חומרת מעשיה, אך היא התעקשה להתוודות על חטאיה.

אשר על כן, מוחמד הורה לסקול אותה למוות באבנים, והוא גילה (על פי האסלאם) מידת רחמים בכך שביקש לעכב את ביצוע גזר הדין לאחר הלידה. מיד לאחר שהאישה נסקלה למוות מוחמד התפלל למען נשמתה. מכאן למדים הפרשנים המוסלמים, כי הסקילה למוות היא למעשה טיהור של הנפש כדי להכשירה לכניסה לגן העדן.