פורש. עיני.
פורש. עיני. פלאש 90

ההתאחדות הבינלאומית לכדורגל, פיפ"א, ממשיכה במאמציה לעצור את הבקשה הפלסטינית להשעות את ישראל מכל המשחקים הבינלאומיים הקשורים לארגון, בשל מה שמגדירים הפלסטינים "כיבוש".

אחר הצהריים נועדו בציריך שבשוויץ, נשיא פיפ"א ספ בלאטר, יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ויו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב.

השלושה דנו באפשרויות השונות לביטול הבקשה הפלסטינית להעמיד להצבעה את השעיית ישראל בקונגרס הקרוב.

בלאטר הבהיר בתום הפגישה כי בכוונתו להגיע בזמן הקרוב לשיחות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי ההתאחדות, כמו גם עם בכירי הרשות הפלסטינית.

עופר עיני, יו"ר ההתאחדות הביע תקווה שהבקשה הפלסטינית תרד מסדר היום. "אני מעט יותר אופטימי היום, אבל זה לא משנה דבר בהיערכות שלנו לקראת אפשרות של הצבעה בקונגרס. אני משוכנע כי ניתן יהיה להתקדם באופן משמעותי יותר במהלך הגעתו של בלאטר לאזור, וחשוב שהדיאלוג יימשך".

עיני מבהיר כי ישראל מתנגדת לניסיון הפלסטיני לבנות מאבק פוליטי על גב ענף הכדורגל. "הטענה שלנו היתה ונותרה ברורה - זהו נסיון לערב פוליטיקה וספורט, ואין מקום למהלך כזה בפיפ"א".

"ברור לי שרבות מהחברות בפיפ"א מבינות היטב את הכוונה מאחורי המהלך הפלסטיני ואת המשמעות ההרסנית שלו לארגון. ממשיכים לנסות ולפגוע בישראל דרך הכדורגל", אמר עיני בתום המפגש המשולש.