קורא למבקר לבדוק גם אותו. השר אריאל
קורא למבקר לבדוק גם אותו. השר אריאלצילום: יונתן סינדל. פלאש 90

השר אורי אריאל שיגר הבוקר (שני) מכתב למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב משה אדרי ולמפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו.

במכתבו דורש השר לפתוח את שער האריות ביום שחרורה של ירושלים ולאפשר לעשרות אלפי החוגגים שיגיעו בשבוע הבא לירושלים לצעוד דרכו לעיר העתיקה ולכותל המערבי.

"מראה רבבות הצועדים הנכנסים לעיר העתיקה מכל עבריה הפך להיות הסמל של יום ירושלים. כניסת החוגגים ביחד עם דגלי ישראל ביטא את ריבונות ישראל על ירושלים", ציין אריאל.

השר הדגיש כי "איסור המעבר בשער האריות ביום ירושלים מבטא חולשה המקרינה על הריבונות של מדינת ישראל בירושלים השלמה".

לאור זאת דורש השר אריאל ממפקד המחוז ומהמפכ"ל לבחון מחדש את ההחלטה ההיא כדי לאפשר לצועדים להיכנס גם דרך שער האריות ולהשיב את הצעדה למסלולה המקורי.

השר אריאל מוסיף ומבהיר כי אם לא תינתן האפשרות לכלל הצועדים להיכנס דרך שער האריות, מתכוון השר אריאל לעבור דרך השער בעצמו בליווי מאה צועדים.

לשער האריות חשיבות סמלית רבה עקב העובדה שדרכו פרצו הצנחנים ושיחררו את העיר העתיקה במלחמת ששת הימים.

לפני כחמש שנים, בעקבות הקמת הרכבת הקלה, לא איפשרה המשטרה לחוגגים לצעוד דרך השער ומאז דה פקטו אינה מאפשרת למעשה לצועדים להתקדם לעבר שער האריות והם נאלצים להסתפק בשער שכם. באותם ימים התריע השר אריאל (באותו זמן חבר כנסת) כי איסור שכזה יהפוך לאיסור קבוע ויהיה בכייה לדורות, כפי שאכן קרה בסופו של דבר.

ביום ראשון הבא תתקיים בירושלים צעדת ה'ריקודגלים' המסורתית המתקיימת ברציפות למעלה מ-30 שנה. עשרות אלפי החוגגים מתקבצים מכל רחבי הארץ וממקומות שונים ברחבי העיר ירושלים ומתקדמים כולם בשירה וריקודים אל שערי העיר העתיקה ולרחבת הכותל המערבי.

השר אורי אריאל הוסיף וקרא לציבור להגיע בהמוניו לצעדה, "אני קורא לציבור להצטרף אלי לחגוג את חגה של ירושלים בריקוד הדגלים, להצהיר אמונים לעיר הקודש, ולהעלות על נס את פועלם של חיילינו, חיילי צה"ל, ששחררו את ירושלים מהכיבוש הערבי"