דרישה: להשעות את איילה חסון וחנן קריסטל

יו"ר מפלגת ''ישראל ביתנו'' תוקף את העיתונאים הבכירים ודורש לפתוח בחקירה בעקבות התבטאות גזענית לטענתו שהשמיעו בערוץ 1.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ה

דרישה: להשעות את איילה חסון וחנן קריסטל-ערוץ 7
איילה חסון
פלאש 90

יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, פנה היום (שני) ליועץ המשפטי לממשלה ולעורך רשות השידור בדרישה לפתוח בחקירה ולהשעות את העיתונאים איילה חסון וחנן קריסטל בעקבות התבטאות גזענית, לטענתו, נגד העולים מחבר העמים.

בפנייתו מצרף ליברמן תמליל קצר מהתכנית "יומן" ששודרה בליל שבת האחרון:

"איילה חסון: חבר'ה... אני לא יודעת, בינתיים אני שומעת את הדבר הבא, שמשרד הקליטה שהביא לליברמן כמה מנדטים לא רעים.

מזל מועלם: שמר עליו.

איילה חסון: ביחד עם סופה.

מזל מועלם: כן.

איילה חסון: ייכבש על ידי איש ליכוד, לדעתי גילה גמליאל יכולה לקבל אותו.

בועז שפירא: או אלקין מסומן...

איילה חסון : או אלקין.

בועז שפירא: אלקין אלקין.

איילה חסון: ושמה מה שנקרא יהיה טיהור, טיהור במינויים ואז יהיו מינויים חדשים כדי שבנגלה הבאה אם יהיו בחירות אוטוטו...

מזל מועלם: כן, לפרק את המנגנון.

איילה חסון: אז יפרקו לו את המנגנון.

חנן קריסטל: טיהור במרכזי קליטה.

איילה חסון: אבל אני רוצה להגיד משהו...

חנן קריסטל: במרכזי קליטה, טיהור.

איילה חסון: במרכזי הקליטה. אלה שהגיעו עם האינפוזיות לקלפיות, שהובאו...

מזל מועלם: תהיי רחמנית קצת.

איילה חסון: ככה זה היה".

ליברמן טוען כי "הדברים הללו נאמרו בסיומה של שיחה שלמה בה תוקפים בזה אחר זה כל המשתתפים את 'ישראל ביתנו' במילים בוטות וקשות ומבלי שאפילו אחד מהמתדיינים מציג זווית אחרת של הדברים, שלא לדבר על מישהו שממש יגן על עמדתנו. אף אחד מ'ישראל ביתנו' או שלפחות חושב אחרת משאר המשתתפים - לא הוזמן לשידור''.

יו"ר מפלגת ''ישראל ביתנו'' מציין כי רוב האזרחים המגיעים עם "אינפוזיה לקלפיות" הם ניצולי שואה, ותיקי מלחמת העולם השנייה או נכי מלחמה. "ההתבטאות הזו היא התבטאות גזענית המכלילה ציבור שלם ומשתמשת בסטריאוטיפים על-מנת לבזות את אותו ציבור".

"כל חטאו של אותו ציבור הוא שהעז להצביע עבור 'ישראל ביתנו', שנגדה מנהלת איילה חסון מסע-צלב מזה חודשים ארוכים. אותו מסע של הגב' חסון נגד 'ישראל ביתנו' כלל פרסומים לא נכונים וניסיון חוזר ונשנה לפגוע במפלגה ובעומד בראשה''.

ליברמן המשיך ותקף את חסון. ''התנהלות כמו זו של הגב' חסון היא התנהלות אנטי-עיתונאית בכל קנה מידה והיא חמורה שבעתיים כשהיא נעשית באמצעות ניצול ושימוש במשאב הציבורי, שידורי הטלויזיה הממלכתית. היא חמורה אפילו יותר מכך כשמי שעושה זאת היא גם המנהלת בפועל של חטיבת החדשות, שאמורה לשמש דוגמה לעיתונאים האחרים העובדים בערוץ, ואבוי לאותה דוגמה.

''לאור האמור לעיל, אבקשך להשעות את הגב' חסון ואת מר קריסטל מעבודתם ולדרוש מהם להתנצל בשם רשות השידור בפני העולים מחבר העמים ולדאוג לכך שהמסך של ערוץ 1 ושידוריו לא ישמשו במה לרדיפה והשמצות מסיבות פוליטיות ואישיות", כתב ליברמן.

מרשות השידור נמסר בתגובה כי ''אנחנו דוחים מכל וכל את ההתקפה הצינית של חבר הכנסת אביגדור ליברמן ואת הניסיון שלו להלך עלינו אימים ולסתום לנו את הפה.

"מאז שבתכנית יומן פורסמו  גילויים על חקירות השחיתות שעסקו בין השאר בגורמים בישראל ביתנו, ועל המקורבים לאביגדור ליברמן, הפכו יומן, ערוץ 1 ואילה חסון יעד להשתלחות בלתי פוסקת של חבר הכנסת ליברמן, שהיום עבר כל גבול, ולמרות זאת לא נרתע ונמשיך לעשות עבודתנו ללא מורא וללא משוא פנים.

"צר לנו שחבר הכנסת ליברמן שרבב באופן ציני את ניצולי השואה למאבק ההישרדות הפוליטי שלו למרות שאיש מחברי הפאנל ביום שישי ביומן לא הזכיר במילה ולא בחצי מילה את ניצולי השואה".