ברזו נלחם על חופש הביטוי נגד האסלאם

אריק ברזו, שנשלח לכלא בגלל שיחה בה טען שהאסלאם דת של ג'יהאד, פונה לציבור לסייע לו להגיש ערעור על ההרשעה.

דלית הלוי , כ"ג באייר תשע"ה

אריק ברזו
אריק ברזו
צילום: דלית הלוי

אריק ברזו, פעיל למען חופש הביטוי ונגד האסלאם הקיצוני, פונה בימים אלה לציבור בבקשה לסיוע לצורך מימון ההוצאות המשפטיות הכרוכות בהגשת ערעור על הרשעתו בדין על הפרעת הסדר הציבור והתנהגות בלתי הולמת.

ברזו נידון לעשרה חודשי מאסר בגלל שיחה שניהל עם נוסעים ברכבת התחתית, ובה טען כי חופש הביטוי במדינות מוסלמיות נתון תחת דיכוי והמנסים לערער נגד האסלאם עלולים להיות מוצאים להורג. הוא ציטט מהמסורת האסלאמית כדי להוכיח את טענתו בנוגע לאופי האלים של הג'יהאד ושל דת האסלאם. אחת הנוסעות שהתווכחה איתו לחצה על כפתור החירום, והגישה נגדו תלונה בגלל שחשה לדבריה "מוטרדת ומאוימת".

"האם הדבר קשור לנושא עליו דובר? האם היה מוגש נגדו כתב אישום אם הוא היה מדבר בזכות רב תרבותיות או זכויות הומוסקסואלים? האם היה צורך בהפעלת לחצן החירום? חופש הביטוי הוא הבסיס של חברה דמוקרטית", נכתב בהודעה הקוראת לציבור לסייע לברזו.

לפני אירוע זה קיים ברזו מספר אירועים הפגנתיים שנועדו, כך על פי תפיסתו, לעורר את המודעות הציבורית לסכנת האסלאם הקיצוני. הוא חילק עלונים ובהם ציטוטים מהקוראן המורים על הריגתם הכופרים, דימה הכאת אישה במקל בהתאם להלכה האסלאמית והזמין עוברים ושבים לצייר את דמותו של נביא האסלאם מוחמד. לפרטים נוספים עבור המעוניינים לתרום למאבקו לחצו כאן