דייויד בלאט וקליבלנד יעפילו לגמר המזרח?

המאמן הישראלי בדרך לעשות היסטוריה ולהעפיל לגמר המזרח אחרי שקבוצתו גברה על שיקגו במשחק החמישי בתוצאה 101:106. לברון קלע 38 נק'.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ה

דייויד בלאט וקליבלנד יעפילו לגמר המזרח?-ערוץ 7
בלאט, קרוב לעשות היסטוריה
פלאש 90

הוא כבר היה בצרות צרורות כשקשה היה להאמין שהוא עוד יכול לצאת מהן, אבל שוב דייויד בלאט מראה שהוא קורץ מחומרים אחרים כשהלילה השיג מקדמה רצינית לקראת היסטוריה בקריירת האימון הקצרה שלו בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

סדרת חצי הגמר בין שיקגו בולס לקליבלנד קאבלירס צמודה מותחת וכזו שבכל רגע נתון כל אחת מהקבוצות יכולה לנצח את יריבתה, ובכל זאת, הלילה השיגו בלאט ושחקניו ניצחון ביתי חשוב במשחק החמישי בסדרה ביניהן. כעת מבדיל בין בלאט ושחקניו לגמר המזרח משחק אחד בלבד שיתקיים בשיקגו. ניצחון והם בגמר המזרח, הפסד והמשחק השביעי והמכריע בסדרה יתקיים באולמה הביתי של קליבלנד.

קל זה לא היה עבור בלאט ושחקניו. חסרונם של קווין לאב הפצוע שייעדר לחצי שנה, וג'יי-אר סמית' שהורחק משני המשחקים הראשונים בסדרת חצי הגמר, היוו משקל מכריע ומכה אנושה לקליבלנד ובלאט כשכבר במשחק הראשון שהתקיים בביתם, הפסידו לקבוצה המצויינת שמנגד.

במשחק השני לברון וקיירי אירווינג כבר לקחו את המושכות ויחד הצליחו להשוות את הסדרה, אך המטוטלת המשיכה במשחק השלישי כששוב שיקגו ניצחו והכניסו את בלאט ושחקניו למגננה. 

אם צריך לציין את המפנה בסדרת חצי הגמר, אזי שהוא התרחש במשחק הרביעי בסדרה. כשעל השעון נשארו פחות מ-2 שניות, ולוח התוצאות הראה שיוויון 84:84, משום מקום הגיע לברון ג'יימס וקלע סל כנגד כל הסיכויים ומעל כולם, סל ניצחון דרמטי במיוחד.

אמנם קליבלנד ניצחה במשחק הרביעי, אך כמעט ומאמנה בלאט חיבל בניצחון כשעשה שתי טעויות קריטיות שלמזלו לא עלו לו במחיר הניצחון. בקשת פסק זמן לפני הכדור האחרון הייתה יכולה לעלות לו בעבירה טכנית כשעל פי חוקי ליגת הכדורסל הטובה בעולם, מאמן שמבקש פסק זמן כשלא נותר לו עוד כאלה עשוי לספוג עבירה טכנית. למזלו של בלאט שופטי המשחק לא ראו את בקשת פסק הזמן שלו. 

הטעות השניה הייתה סימון של תרגיל שלברון ג'יימס הכוכב הגדול, ביטל אותו וסימן תרגיל אחר. מה שלבסוף הוביל לסל הניצחון במשחק הרביעי.

התקשורת המשיכה לעסוק בבלאט והטעויות שלו, ואף הצביעה כי לא ימשיך בעונה הבאה בקליבלנד. ושוב המאמן הישראלי שידע ימים קשים גם באלופת אירופה וישראל מכבי ת"א, המשיך בשלו כשהלילה השיג כאמור ניצחון שלישי בסדרה בתוצאה 101:106.

הניצחון הלילה הגיע שוב בזכות השחקן הטוב בעולם, לברון ג'יימס כשזה קלע 38 נקודות באחוזים מדהימים.

בלאט רחוק משחק אחד מהיסטוריה, אם יעפיל לגמר המזרח יהיה זה הישג גדול. זה ייגמר באליפות ה-NBA?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il