ישראלים בבית חב"ד בקטמנדו
ישראלים בבית חב"ד בקטמנדוצילום: בית חב"ד קטמנדו

משלחת מיוחדת של מד"א לנפאל תמריא אחר הצהריים (רביעי) מנתב"ג על מנת לסייע בהבאתם לארץ של ארבעה תינוקות והוריהם הישראלים, בעקבות רעידת האדמה החזקה שאירעה אתמול במדינה. 

המשלחת בשיתוף חברת passport CSRD המבטחת את התינוקות ובסיוע גופים נוספים בהם 'עזר מציון', מורכבת מניאונטולוג מומחה, אחות טיפול נמרץ פגים ופארמאדיקים של מד"א.

יצוין כי ארגון מד"א עומד בקשר רציף עם הורי התינוקות הישראלים אשר תיארו כיצד פינו אותם מבית החולים בקטמנדו מחשש לקריסה ומאז הם שוהים בתוך רכב מסחרי מחומם. במקביל במד"א עומדים בקשר עם גורמים מקומיים באזור האסון, עם משרדי הממשלה הרלוונטיים ועם הצלב האדום.

לחצו על התמונה לצפיה בסרט

"מטרת המשלחת היא להגיע בהקדם האפשרי לתינוקות והוריהם ולדאוג לחזרתם הבטוחה ארצה. אנו ממשיכים לעמוד בקשר רציף מול כל הגורמים הרלוונטיים כולל משרד החוץ ומשרד הפנים ומקווים לחזרתם המהירה של כל הגורמים בשלום לישראל", אמר מנכ"ל מד"א, אלי בין. 

לאחר רעידת האדמה אתמול הגיעו לבית חב"ד בקטמנדו ישראלים רבים שחיפשו מקום מחסה. רעידות משנה המשיכו להכות במדינה.

"עשרות ישראלים יושבים כעת בבית חב"ד", כתבו שליחי חב"ד חזקי וחני ליפשיץ בפייסבוק, "מנסים להירגע קצת מהרעש וההמולה הרבה שפקדו אותנו גם היום. הפצועים עדיין מובהלים ברחובה של עיר. שוב המראות המוכרים של מאות תיירים ונפאלים המחפשים פיסת אדמה בטוחה לישון עליה. ארוחות חמות יוצאות מהמטבח של בית חב"ד לכל דיכפין.

''כעת מתארגנים לשנת לילה באזור הפתוח של בית חב"ד. מציעים את הספות, פורסים שקי שינה. כולם כאן מחפשים רק להיות ביחד".