ריבלין בכנס INSS
ריבלין בכנס INSS צילום: מתוך הוידאו

אוניברסיטת בר- אילן תעניק בשבוע הבא תואר דוקטור לשם כבוד ל-14 אנשים ואירגונים.

התארים יוענקו בטקס חגיגי בפארק האחדות ע"ש משפחת דהאן, במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-60 של האוניברסיטה בסימן 60 שנה להיווסדה של אוניברסיטת בר- אילן.

את התואר יעניק נשיא אוניברסיטת בר-אילן, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ לנשיא המדינה ראובן ריבלין, הנשיא ה-10 של מדינת ישראל, לאות הוקרה על פעילותו רבת השנים שתרמה לחיזוק מעמדה של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי ולטיפוח סמליה הממלכתיים ובהם עיר בירתה ירושלים.

"אמונתו וחתירתו הנחרצת להבטחת שוויון זכויות מלא לאזרחי המדינה כולם ולחיזוק האחדות, באו לידי ביטוי בכל תפקידיו בעבר וביתר שאת, בתפקידו היום, כנשיא המדינה".

עוד יעניק נשיא האוניברסיטה את התואר לרב אלוף (מיל.) בני גנץ. "כמי שביטחון המדינה היה תמיד לנגד עיניו, פעל גנץ ללא לאות להגנה על המדינה ותושביה. הוא בלט כמנהיג והיה מופת לחיילי צה"ל".

את התואר דוקטור לשם כבוד יקבל גם הזמר והשחקן יהורם גאון, ש "מאות שיריו שהפכו לנכס צאן ברזל בזמר העברי ושלל הדמויות שגילם בהופעותיו, נחקקו באתוס הישראליוהעשירו את התרבות הישראלית ואת השפה העברית".

ברשימת מקבלי התואר השנה נמצאים גם ראש ישיבת "ברכת משה" במעלה אדומים, הרב פרופ' נחום אליעזר רבינוביץ', ש"באישיותו ובפועלו החינוכי מציב פרופ' רבינוביץ' מופת לאדם המשכיל לשלב בחייו את המחקר המדעי המעמיק עם העיסוק השקדני בתורה, האידיאל שעליו מושתתת אוניברסיטת בר-אילן".

עוד יקבלו את התואר ד"ר לשם כבוד: ציפורה מזרחי קרסו ואריאל קרסו ( ישראל) , ד"ר סם אלטר ( אוסטרליה), ריימונד אקרמן (דרא"פ) סר אנדרה גיים( בריטניה ), ארגון תגלית ( ארה"ב וישראל), קולונל ריצ'ארד קמפ( בריטניה ) הרבנית חנה הנקין ( ישראל), סרחיו גרוסקופף( ארגנטינה ),  בלו גרינברג ( ארה"ב ) ד"ר יוסף צ'חנובר ( ישראל) לורן טראו ( בלגיה ) ד"ר סם אלטר (אוסטרליה).

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו