אחד הבתים המיועדים להריסה
אחד הבתים המיועדים להריסהצילום: דוברות עדי עד

ביישובים עדי עד וקידה שבבנימין חוששים מהרס של כ-12 בתי מגורים ומבנים נוספים על ידי המנהל האזרחי. 

ביישובים התקבלה התראה על כוונת המנהל האזרחי להרוס ביממה הקרובה בתי מגורים המאוכלסים במשפחות ביניהם ארבעה בתי קבע בעדי עד שניבנו בתחום הקו הכחול, ובתוך תכנית המתאר של היישוב.

״רק אתמול נודע לנו שכמעט וקמנו לבית הרוס״, אומר יוחנן, המתגורר באחד הבתים. בהנהגת הישוב עדי עד אמרו "אנחנו חוששים מפני מחטפים שיעשו לפני הקמת הממשלה ומסקנות ועדת ההסדרה. מזעזע לחשוב שהבתים שלנו יהרסו בגלל חשבונות פוליטיים צרים וכיפופי ידיים שאין לנו קשר אליהם".

"תושבי היישוב עדי עד מזועזעים לנוכח כוונת המנהל האזרחי להרוס ארבעה בתי קבע יפהפיים המאוכלסים מזה כשנה", הדגישו.

ביישוב מבהירים כי "מדובר בבתים שנבנו על אדמות מדינה בתוך קו כחול, בתוך תכנית המתאר של היישוב אשר נמצא בשלבי הסדרה. בבתים אלו מתגוררים חמשה עשר ילדים והוריהם".

"אנחנו קוראים לכל מי שיכול לעשות ככל יכולתו למנוע את הפשע הנורא הזה. אנחנו קוראים לאחראים להתעשת ולעצור את ההרס באופן מיידי", הוסיפו.

ועד הפעולה של גבעות שילה הוציא מכתב הדגישו כי "מדובר בחציית קווים אדומים ובחריגה גסה ממדיניות הממשלה לפיה בתים היושבים בתוך קו כחול על אדמות מדינה יוסדרו ולא יהרסו".

עוד נמסר כי "הנהגות היישובים רואות בחומרה ניסיון לבצע מחטפים חמורים מאחורי גבם של הנהגות היישובים והמועצה, במיוחד בעת כינונה של ממשלה חדשה המגבשת קווי יסוד שחלק מהם יהיו הסדרת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

לידי ערוץ 7 הגיע מכתב שנשלח לראש מועצת בנימין, אבי רואה, בו מפרט המנהל האזרחי את המבנים המיועדים להריסה. במכתב מציין המנהל האזרחי כי מדובר בבנייה בלתי חוקית לגביה הוצאו צווי הריסה.

המנהל האזרחי מבקש מראש המועצה סיוע בהידברות עם בעלי הבתים כדי להביא להריסת הבתים על ידי התושבים, "למען הסדר הטוב וכדי להימנע מפינוי הבינוי על ידי הרשויות".

ראש מועצת בנימין, אבי רואה, אמר כי "בעקבות עתירות לבג"ץ המנהל האזרחי מתכנן להרוס בתים באזור גבעות שילה. המועצה מנסה כפי יכולתה למנוע הריסת בתים, בוודאי ביישובים שבנויים על אדמות מדינה ובבתים מאוכלסים ביישובים שקיימים כבר 15 שנים".

פנינו למנהל האזרחי בבקשת תגובה, כשתגיע תתפרסם במלואה.

חלק מהבתים המיועדים להריסה: