מסיירים במנהרות הכותל
מסיירים במנהרות הכותלצילום: עזרא גבאי

לקראת אירועי יום ירושלים בבירה, ערכו אמש (חמישי) השר אורי אריאל ומנכ"ל תנועת תקומה-האיחוד הלאומי אופיר סופר, סיור לאנשי ציבור ופעילים חברתיים מירושלים, בעיר העתיקה ובמנהרות הכותל.

בסיור השתתפו, בין השאר, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ומוטי יוגב, יועץ סגן שר הדתות הרצל יחזקאל וחברי מועצת העיר שמואל שקדי, דב קלמנוביץ ואישים נוספים. במהלך הסיור דנו המשתתפים על מעמדו של יום ירושלים בציבוריות הישראלית.

"הנוכחות הבולטת  של אנשי הציונות הדתית באירועי יום ירושלים כדוגמת ריקוד-הדגלים, חושף מציאות שיש לתקן", אמר אופיר סופר. "יום זה לצערי לא זוכה ליחס הראוי - לא מצד הציבור החרדי שאינו מכיר בו כפי שאינו מכיר ביום העצמאות. מאידך גם הציבור הכללי אינו מזדהה ואינו מחובר ליום הזה".

בהמשך אמר חבר מועצת העיר דב קלמנוביץ כי "אכן יום ירושלים הוא חגה של הציונות הדתית בלבד. החזון שלנו הוא לחבר ליום הזה את שאר הזרמים בעם ישראל למרות שיש אלו שלא היו רוצים בכך. השנה למשל ראינו כיצד ארגוני השמאל מנסים למנוע מהצעדה לעבור ברובע המוסלמי על ידי עתירה בבית משפט, מהלך שלשמחתי לא צלח.

''עשיתי סיור מקדים לקראת הריקוד-דגלים והוא עבר בשלום. אנחנו יכולים להעביר את מצעד הדגלים בשלום אבל מי שעלול להפריע זה לא הערבים, אלא דווקא ארגוני השמאל".

השר אורי אריאל שהשתתף בסיור בחר לסכם את הקדנציה שלו בתפקיד שר הבינוי ואמר "זכינו בשנתיים האחרונות להמשיך לבנות ולפתח את ירושלים גם כאשר היו וישנם קשיים בדרך".

השר אריאל הוסיף כי "הסיור היום מבטא את הקשר הנצחי של עם ישראל לירושלים עיר הקודש וגם בתפקידי הבא וכך גם כל אחד בתפקידו, נמשיך להעלות את ירושלים על ראש שמחתנו ולבנות אותה ימה וקדמה צפונה ונגבה, ולחזק את משמעותו של יום ירושלים בקרב כלל האוכלוסייה".