ריקודגלים בשער שכם
ריקודגלים בשער שכם צילום: פלאש 90

בהמשך ישיר לדרישה לבטל את אירוע הריקודגלים, דרישה שכזכור נדחתה על ידי בג"ץ, דורשים כעת בשמאל הקיצוני לבטל כליל את 'יום ירושלים'.

תנועת 'גוש שלום' מפרסמת הלילה קריאה לביטול "יום ירושלים" בקביעה שמדובר ב"חג רק למתנחלים ולגזענים, המקבלים רישיון להתנכל לתושבים הפלסטינים".

דובר 'גוש שלום' קובע כי "יום ירושלים האמיתי יהיה כאשר תהפוך ירושלים לבירת שתי מדינות החיות בשלום".

הדובר, אדם קלר, מוסיף ואומר כי "שקר אינו נהפך לאמת גם אם חוזרים עליו ארבעים ושמונה פעם. ירושלים אינה עיר מאוחדת, ומעולם לא היתה עיר מאוחדת במהלך ארבעים ושמונה השנים מאז 1967. מזרח ירושלים היא שטח פלסטיני הנמצא תחת שלטון כיבוש. כך בדיוק נוהגות בו הרשויות הממשלתיות והעירוניות של מדינת ישראל והמתנחלים המנשלים את התושבים הפלסטינים במימון וגיבוי הרשויות האלה".

עוד קבע בהודעה שפרסם הלילה כי "יום ירושלים אינו יום חג לאזרחי ישראל או לתושבי ירושלים. זהו יום חג אך ורק לצעירי המתנחלים, אשר קיבלו יד חופשית ממשטרת ירושלים וגם מבית המשפט העליון לקיים "ריקוד דגלים" פרובוקטיבי ברחבי מזרח ירושלים. זאת למרות שבשנים קודמות הפך ה"ריקוד" הזה לשרשרת מתמשכת של התנכלויות גזעניות ואלימות כנגד התושבים הפלסטינים". 

לנוכח כל אלה מחריף קלר את דבריו ואומר כי "הגיע הזמן לבטל את השקר ולמחוק את הכתם המכוער הזה מלוח השנה של מדינת ישראל. יום ירושלים האמיתי יהיה היום בו יגיע הקץ לכיבוש וירושלים תהיה בירתן של שתי מדינות – מערב ירושלים בירת ישראל ובירת ירושלים מזרח פלסטין. רק אז תוכל ירושלים להיות עיר מאוחדת באמת, לרצונם החופשי של כל תושביה – ישראלים ופלסטינים כאחד".