הדרום יושבת היום - "נרעיד את דימונה"

מחאת עובדי הדרום עולה מדרגה. דימונה תושבת היום. עיריות ערד וירוחם תושבתנה גם הן במחאה על הכוונה להוביל לגל פיטורין באזור.

ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ה

ממחאות כי"ל
ממחאות כי"ל
צילום: אמיר לוי. פלאש 90

העיר דימונה תושבת היום. כך על פי החלטה שהתקבלה בעירייה המקומית בשבוע שעבר, החלטה שהתקבלה כאקט של סולידריות ותמיכה במאבקם המתמשך של עובדי כי"ל מתושבי העיר.

בערד ובירוחם יתקיימו מחאות ושירותי העירייה יושבתו, אם כי מערכת החינוך ומערכות נוספות יפעלו כסדרן.

המחאה מתמקדת בתכנית הפיטורין הצפויה בכי"ל, אך מתייחסת גם למצב התעסוקה הכולל בדרום וסגירת המפעלים הנמשכת בשנים האחרונות. זאת לצד מפעלים רבים, בעיקר בתחום הטקסטיל, שצמצמו פעילות בעשרות אחוזים ורבים מעובדיהם פוטרו בתקופה זו.

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, מצוטט בעיתון 'ישראל היום' כאומר: "הגיע הזמן שהנהלת כי"ל תבין כי היא זקוקה לעובדים לא פחות מאשר העובדים זקוקים לה. זאת, לטובת כל הצדדים ובעיקר לטובת כלכלת הנגב".

העיתן מצטט גם את דבריו של יו"ר וועד עובדי מפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי, שהתריע בשבוע שעבר: "אנחנו הולכים להרעיד את דימונה ואת אזור הדרום". עובדי המפעלים מנהלים מאבק מזה כמאה ימים בעקבות ההחלטה להעתיק מחלקות שלמות של המפעל בישראל והקמתן מחדש בחו"ל. זאת לבד מצמצום מספר העובדים במחלקות אחרות והגדלת מספר העובדים בחו"ל.