בנט לדרעי: זה המשרד עבור האנשים השקופים

שר הכלכלה היוצא בנט והנכנס דרעי השתתפו בטקס החילופים במשרד הכלכלה. דרעי לבנט: שנינו קיבלנו משרדים שלא רצינו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ה

במשרד הכלכלה בירושלים התקיים הבוקר (ראשון) טקס חילופי השרים, בין השר הנכנס אריה דרעי והשר היוצא נפתלי בנט.

בטקס אמר בנט לדרעי, כי "זה המשרד עבור האנשים השקופים. בשנתיים האחרונות דחסנו עשייה של עשור כדי לעצור את יוקר המחיה וליצור מקומות תעסוקה. הכנסנו נשים ערביות וגברים חרדים לשוק העבודה".

לדבריו, "בכל החלטה קטנה וגדולה אנחנו צריכים לחשוב על האדם בקצה. אני מאמין גדול בתעשייה הישראלית. אני מאמין בכוח של תחרות אמת. אני מאמין שהמעשה החברתי הגדול ביותר הוא ליצור מקומות עבודה. הרמב"ם אומר שזו צדקה בדרגה הגבוהה ביותר".

"אני עובר למשרד אחר, חשוב ביותר לעם ישראל, שדואג ל-2.2 מילדי ישראל - דתיים, חילוניים וערבים. כולם שלנו", ציין בנט.

השר הנכנס דרעי אמר בטקס "יש דבר אחד משותף לי ולנפתלי - שנינו לא התלהבנו כל כך מהמשרדים שאנחנו הולכים אליהם, אבל שנינו גם התלהבנו תוך כדי מהמשרדים שאנחנו הולכים אליהם".

"כשישבתי בשולחן הממשלה לראשונה ביום חמישי הסתכלתי ימינה ושמאלה והתברר לי שאני הכי ותיק שם. כשהייתי שר הפנים נתניהו היה ח"כ צעיר שהגיע מהאו"ם", ציין דרעי.

דרעי הבטיח כי בניגוד לאחרים הוא לא בא לעבוד בשביל כותרות בעיתון. "דבר שמאוד מפריע לי בשנים האחרונות זה שהחלטות שהתקבלו לא מבוצעות. זה דבר שבשבילי הוא הנורא ביותר. בסיבוב הראשון שלי הייתי אמנם צעיר אבל אין לילה שהלכתי לישון בלי שדאגתי שדברים יתבצעו. כשהתקבלה החלטה - אוי ואבוי לנו אם זה לא יתבצע. מילה זו מילה. הבטחה זו הבטחה".