הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון הקרוב את הרכב ועדת השרים לענייני תכנון, בנייה ודיור – "קבינט הבנייה", שיהיו חברים בו 13 חברים.

בניגוד לממשלה הקודמת, הפעם לא יהיה חבר בועדה השר להגנת הסביבה.

החברה להגנת הטבע פנתה הבוקר ליו"ר המיועד של הקבינט, שר האוצר משה כחלון, בטענה כי מדובר בהצעה שאינה מתקבלת על הדעת, וזאת לאור חשיבותו של השר להגנת הסביבה לאיכות ורווחת החיים של תושבי ישראל.

נציין, כי על פי ההצעה, בקבינט הבנייה יהיו חברים, מלבד היו"ר כחלון, שר הבינוי, שר הכלכלה, שר החינוך, שר החקלאות ופיתוח הכפר, שר התשתיות הלאומיות, השר לקליטת עלייה, שר הפנים, שר התחבורה, השר אופיר אקוניס, השר לשירותי דת, שרת התרבות והספורט ושר התיירות.

בפנייה לכחלון כתב מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן, "הגיעה לידינו הצעת החלטת ממשלה, המפרטת את הרכב ועדת השרים לתכנון, בנייה ודיור (קבינט הבנייה), כפי שאמורה לעלות לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. לתדהמתנו, גילינו כי השר להגנת הסביבה אינו חלק מהרכב הוועדה, למרות שלקח חלק בהרכב בממשלה הקודמת. מדובר בהחלטה שאיננה מתקבלת על הדעת".

"כיצד ייתכן שוועדה שתדון ותכריע בפרויקטים בעלי משמעות סביבתית משמעותית, לא כוללת בתוכה את המשרד להגנת הסביבה? היה מצופה שהמשרד להגנת הסביבה יהיה מהמובילים בקבינט, כדי לשמור על פיתוח מאוזן ועל האינטרסים של איכות הסביבה, הבריאות והחיים של תושבי ישראל", ציין פקמן.

לדבריו, "כולנו מוטרדים ממצוקת הדיור, אולם כל פיתוח חייב להיות בראייה מאוזנת, הלוקחת בחשבון את כלל האינטרסים של תושבי ישראל, והיעדרו של המשרד להגנת הסביבה, המייצג את אינטרס הבריאות, איכות החיים, השמירה על השטחים הפתוחים, למען רווחת התושבים, גורם לחוסר איזון משווע בקבינט. העוול זועק עוד יותר כשרואים שנציגי משרדים אחרים, שעיסוקם אינו דווקא מן העניין, כן נמצאים בוועדה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו