חוזר לכרמל: רוני לוי חוזר לאמן במכבי חיפה

המאמן המוערך, שסיים את דרכו בקבוצה הירוקה מהכרמל בצורה רעה לאחר 5 עונות ושלוש אליפויות רצופות איתה, חוזר. מכבי ת"א כבר חוששת.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ה

רוני לוי. חוזר לחיפה
רוני לוי. חוזר לחיפה
צילום: פלאש 90

רק אמש זכתה מכבי ת"א באליפות השלישית ברציפות שלה, נתון שמבטא יותר מכל את השליטה המוחלטת והעליונות הגדולה שלה על הליגה הישראלית שבכדורגל.

הקבוצה האחרונה שזכתה בשלוש אליפויות ברציפות בליגת העל הישראלית היא מכבי חיפה. חיפה של תחילת שנות ה-2000 הייתה שם נרדף לניהול מקצועי ואיכותי, בעל תו תקן אירופי בליגת העל הישראלית. ממש כמו מכבי ת"א של היום.

הניהול המצויין תחת יענקלה שחר ושיטות האימון המוצלחות של המאמן הצעיר רוני לוי הביאו שלוש אליפויות לאוהדים הירוקים מחיפה, אך חיפה לא התקדמה ונשארה מאחור.

לוי הלך מחיפה לאחר שנראה שמיצה את עצמו בקבוצה הירוקה והפרידה העיבה על שלוש האליפויות הרצופות שהביא למועדון הירוק. זכורה במיוחד מחאת האוהדים כנגד לוי שטענו כי זכו באליפות בלי מאמן.

לאחר עזיבתו של לוי, חיפה אמנם עוד זכתה באליפות ואף עשתה הישגים מרשימים בזירה האירופית, אך כבר שנים רבות שחיפה לא פקטור משמעותי בליגת העל הישראלית. מהניהול המצויין נשארו רק התארים שבארון.

כשברקע השליטה המוחלטת של הקבוצה היריבה מתל אביב, בעיקר הודות לניהול המצויין של ראשי הצהובים, החליט יענקלה שחר כבר מזמן להחזיר את לוי המוערך. על אף הפרידה לפני עשור כמעט, היחסים בין לוי ושחר נותרו חזקים וטובים.

לוי עוד הספיק לעבור במכבי פתח תקווה,  אונריאה אורזיצ'ני הרומנית, בית"ר ירושלים, אנורתוסיס פמגוסטה הקפריסאית, שוב בית"ר ירושלים ולאחרונה אימן את מכבי נתניה.

בתחילת קריירת האימון שלו נודע לוי כמאמן עם דיסטנס וכזה שדורש ירידה לפרטים הקטנים, אך עם הזמן התמתן לוי ולשיאו הגיע בבית"ר ירושלים ומכבי נתניה שם היה מצוי ביחסים טובים מאוד עם השחקנים.

אין ספק כי חזרתו של לוי לחיפה, מעמיד את הירוקים בעמדת פתיחה מצויינת לעונה הבאה. במכבי ת"א כבר יש מי שחושש בדרך למאבק צמוד על אליפות הליגה הישראלית בכדורגל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il