"פוליטיקה תהרוס את הכדורגל"

ראש הממשלה נתניהו נפגש עם נשיא פיפ"א במאמץ למנוע את העלאת ההצעה הפלסטינית להוצאתה של ישראל מההתאחדות העולמית.

שלמה פיוטרקובסקי , א' בסיון תשע"ה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים (שלישי) במשרדו עם נשיא פיפ"א ספ בלאטר, כחלק מהמאמצים למניעת העלאת ההצעה הפלסטינית להוצאת ישראל מפיפ"א בועידת הארגון.

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה נתניהו לבלאטר, "אני מבקש לברך אותך שוב בבואך לישראל ולשבח אותך על התנגדותך לפוליטיזציה של הספורט".

נתניהו ציין, כי "ספורט הוא כלי לקידום רצון טוב בין מדינות. מה שעלול להרוס את התאחדות הכדורגל הוא פוליטיזציה. ברגע שאתה עושה פוליטיזציה פעם אחת ביחס לישראל, אתה עושה פוליטיזציה ביחס לכולם, וזה יגרום להתדרדרותו של מוסד מפואר. אני יודע שאתה מבין זאת".

"אני רוצה גם שתדע שאנו מסייעים לכדורגל הפלסטיני, בין היתר בעקבות נושאים שהעלית איתנו, ובכוותנו לדון עמך במספר צעדים שלדעתנו יוכלו לסייע למצב. שוב, אני מבקש לקבל אותך בברכה ברוח של רצון טוב, ברוח של ספורט בלתי פוליטי. ברוך הבא לישראל", הוסיף נתניהו.

נשיא פיפ"א אמר בפתח הפגישה, "תודה לך, ראש הממשלה. אני שמח מאוד לחזור לכאן. הכדורגל הוא מוסד מאוד חזק היום, ואנו ניקח אותו למקום של שלום ולא למקום של מאבקים. הכדורגל צריך לאחד אנשים ולא להפריד ביניהם. אני שמח מאוד על הדברים שאמרת. הכדורגל אכן חזק יותר מכל הבעיות שישנן ואני משוכנע שנמצא פתרון".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il